لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۴

مذاکرات کالين پاول  با مقامات روسيه در مسکو - 2003-05-14


کالين پاول وزير امور خارجه آمريکا، می گويد بين آمريکا و روسيه هنوز اختلافات حل نشده ای در مورد تحريمهای سازمان ملل متحد عليه باقی مانده است اما دو کشور در روزهای آينده با همکاری نزديک خواهند کوشيد در مورد رفع تحريمها به توافق برسند.

آقای پاول امروز در مسکو با ولاديمير پوتين، رئيس جمهور روسيه، وايگور ايوانُف، وزير امور خارجه روسيه، درباره عراق ِ بعد از جنگ و صلح خاورميانه گفتگو کرد. وزير امور خارجه روسيه در آغاز مذاکرات گفت صرفنظر از هر گونه اختلافی که پيش آيد، هدف سياست خارجی روسيه مشارکت دوستانه و ديرپا با آمريکاست.

ولاديمير پوتين رئيس جمهور روسيه نيز گفت که اختلافات روسيه و آمريکا بر سر عراق بر شالوده پيوندهای دو کشور اثر نگذاشته است. مقامات آمريکا گفتند مذاکرات آقای پاول با ولاديمير پوتين، رئيس جمهور روسيه و آقای ايوانُف، پيرامون قطعنامه پيشنهادی آمريکا در سازمان ملل متحد، طرح بين المللی صلح خاورميانه و نگرانی های آمريکا در مورد همکاری های هسته ای روسيه با جمهوری اسلامی ايران دور می زند.

اين قطعنامه به آمريکا و بريتانيا اختيارات گسترده ای در عراق می دهد و تحريمهای اقتصادی سازمان ملل متحد را عليه عراق برطرف می سازد. مسکو قبلا ً مخالفت خود را با قطعنامه مورد بحث ابراز داشته بود.

XS
SM
MD
LG