لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۳

حسين رضازاده قوی ترين مرد جهان: نمی خواستم ركورد شكنی كنم - 2003-05-13


حسين رضازاده قويترين وزنه بردار جهان به نمايندگی از ايران در مسابقات گراندپيريكس مجارستان شركت كرد و به مقام اول اين مسابقات دست يافت. رضازاده پس از بازگشت به ايران در خصوص سطح كيفيت و كميت اين مسابقات به خبرنگار خبرگزاری ورزش ايران(ايپنا) گفت: سطح كيفی اين مسابقات بسيار بالا بود و چون ميزبانی اين مسابقات به عهده فدراسيون جهانی وزنه برداری بود از بهترين امكانات و تجهيزات برای پذيرايی از ورزشكاران و انجام مسابقات استفاده كرده بودند.

وی افزود: از نظر كمی نيز بهترين های دنيا يعنی نفرات اول تا پنجم هر وزن دعوت شده بودند و اين مساله حساسيت مسابقات را بيشتر می كرد كه با توكل به خدا و آمادگی كه داشتم توانستم تمامی حريفان و مدعيان از كشورهای چين، بلغارستان، لهستان، مجارستان و اوكراين را با بلند كردن وزنه ۴۵۰ كيلويی مغلوب كنم.

قويترين وزنه بردار دنيا در سال ۲۰۰۱ در ادامه افزود: من قصد ركورد زنی نداشتم و حتی بار دوم كه در دو ضرب وزنه ی ۲۵۰ كيلو را بالای سر بردم ترندافی استويچف مربی بلغاری، ديگر اجازه بلند كردن وزنه سنگين تر را به من نداد واگرنه می توانستم ركورد قبلی خودم يعنی ركورد دنيا را نيز جا به جا كنم ولی بايد بگويم كه اين مسابقات با وجود اين همه حريف و مدعی در حدی نبود كه من بخواهم به خودم فشار وارد كنم و ركورد بزنم . با همين ۴۵۰ كيلو نيز حدوداً ۳۰ كيلوگرم با نفرات دوم و سوم هم دسته خودم اختلاف دارم.

دارنده مدال طلای المپيك و جهان در مورد دعوت فدراسيون جهانی از وی بيان كرد: پس از اينكه به عنوان ستاره مسابقات شناخته شدم، من را به نمايندگی از كشور خود و قاره آسيا به مسابقات جهانی نروژ كه در اين مسابقات فوق سنگين های دنيا و بهترين های قاره ها به رقابت می پردازند دعوت نمودند. اميدوارم در اين مسابقات كه حدود يك ماه ديگر برگزار می شود دوباره پرچم كشورم را به اهتزاز در آورم و باعث خوشحالی هموطنانم شوم .همچنين در اين شرايط از تمام هموطنانم در خواست دارم كه برای من و تمامی ورزشكاران كشورم دعا كنند چون فقط با دعای خير ايشان است كه به موفقيت می رسيم.

رضازاده در پايان گفت: مهمترين هدفم قهرمانی در المپيك آتن است و برای رسيدن به اين مهم در مسابقات جهانی ونكوور كه سهميه المپيك را نيز تعيين می كند ركورد جديدی به ثبت خواهم رساند و برتری خود را به تمام حريفان خارجی ثابت خواهم كرد.

XS
SM
MD
LG