لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۳

تعدادکشته شدگان درسانحه هوائی جمهوری دموکراتيک کنگو که ١٢٠ نفر اعلام شده بود تکذيب شد - 2003-05-09


مقامات جمهوری دموکراتيک کنگو يک گزارش قبلی را که حکايت از آن داشت که بيش از ۱۲۰ نفر از مسافران يک هواپيما بر فراز آسمان آن کشور به زمين سقوط کرده اند تکذيب کرد

مقامات جمهوری دموکراتيک کنگو می گويند بيش از ۱۲۰ نفر که هواپيمائی که ديشب بين شهرهای کينشاسا و لوبومْباشی در حال پرواز بود به زير افتادند و تصور می رود همه آنها به هلاکت رسيده اند.

مقامات می گويند هنگامی که در ِ بزرگ عقب هواپيمای باری ساخت روسيه که در آن زمان در حال حمل مسافر بود ناگهان خود به خود با ز شد و تفاوت فشار هوای درون هواپيما و هوای بيرون هواپيما باعث شد که هم ۱۲۰ مسافر هواپيما به بيرون مکيده شوند و از بالای آسمان به زمين بيافتند. خدمه هواپيما موفق شدند به سلامت به پايتخت بازگردند. اين حادثه تحت رسيدگی قرار گرفته است.

اما وزير اطلاعات کنگو می گويد فقط هفت تن از مسافران هواپيما بيرون افتادند. در مورد تفاوت اظهارات مقام کنگوئی و گزارش اوليه تلفات اين سانحه توضيحی داده نشده است. خبرگزاری رويتر به نقل از يکی از کسانی که از اين حادثه جان سالم به در برده گزارش کرده است که ده ها نفر کشته شدند و حدود بيست نفر زنده ماندند. مقامات می گويند خدمه هواپيما موفق شدند به سلامت به پايتخت بازگردند.

XS
SM
MD
LG