لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۷

دبير فدراسيون كشتی ايران: علت عدم حضور كشورهای خارجی در جام ناطق نوری را پی گيری خواهيم كرد - 2003-05-09


با وجود اينكه كشورهای خارجی از مسابقات كشتی جام ناطق نوری استقبال خوبی نكردند، اما ما به اهداف مورد نظر خود دست يافتيم .سيد جواد رفوگر دبير فدراسيون كشتی ايران با بيان اين مطلب به خبرنگار خبرگزاری ورزش ايران ايپنا گفت : مهمترين هدف ما از برگزاری اين مسابقات شناسايی استعدادهای ناشناس كشتی فرنگی و آزاد بود كه به اين هدف تا حد زيادی دست يافتيم ضمن اينكه اين مسابقات در حقيقت حكم انتخابی تيم ملی را داشت كه با حضور نخبگان جوان كشتی كشورمان در سطح بسيار خوبی برگزار شد به گونه‏ای علاوه بر رضايت كميته‏های فدراسيون نماينده فيلا نيز از سطح كيفی اين رقابت‏ها ابراز رضايت كردند .

دبير فدراسيون كشتی با اين توضيح كه هيچ گونه منعی برای حضور كشورهای خارجی وجود نداشت تصريح كرد: متأسفانه فقط كشورهای ارمنستان و سوريه در اين رقابت‏ها حضور يافتند و با توجه به اينكه اين مسابقات در تقويم فيلا گنجانده شده است سعی خواهيم كرد كه علت عدم حضور ساير كشورها را از طريق فيلا پی گيری كنيم .

وی در ادامه افزود: البته ممكن است به علت شرايط خاص منطقه و يا شيوع بيماری سارس در قاره آسيا از جمله دلايل اين موضوع باشد و در هر صورت عدم استقبال كشورهای خارجی برای ما قابل قبول نيست .

جواد رفوگر با اشاره به حضور گسترده كشورمان در اكثر رقابت‏های بين المللی كشتی گفت: فدراسيون كشتی اهداف بلند مدتی را در نظر دارد و بدين منظور سعی می كند كه به ميدان دادن به نوجوانان و جوانان در عرصه‏های مختلف كشتی پشتوانه‏های خوبی را برای ورزش اول كشور درست كند كه براين اساس آينده ی درخشانی در انتظار كشتی كشورمان است .

وی در پايان از مسئولين مختلف شهرستان نور به خاطر تلاش‏های بی وقفه در جهت هر چه باشكوهتر برگزار كردن اين مسابقات تقدير و تشكر كرد و اظهار اميدواری كرد كه در سال‏های آينده اين رقابت‏ها با استقبال بيشتر كشورهای جهان مواجه شود . گفتنی است كه رقابت‏های كشتی فرنگی جام ناطق نوری با حضور 127 فرنگی كار جوان با درخشش كشتی گيران ايران پايان يافت .

XS
SM
MD
LG