لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۹

گسترش سريع بيماری مسری سارز دريک استان چين - 2003-05-08


سازمان جهانی بهداشت وابسته به سازمان ملل متحد هشدار در مورد انصراف از سفر به به تايپه، پايتخت تايوان و شهر تيانجين در چين و استان مغولستان داخلی چين را اکيدتر ساخته است.

اين هشدار که امروز صادر شد بر هشدارهای قبلی که شامل هنگ کنگ، پکن و دو استان شانکْسی و گوآنگ دونگِ چين می شد افزوده شده است. سازمان جهانی بهداشت همچنين ميزان جهانی مرگ و مير را بسيار بالاتر از برآورد قبلی ذکر کرده و گفته است که بين ۱۴ تا ۱۵ در صد مبتلايان به بيماری سارز جان به در نمی برند.

اين ميزان دو برابر برآورد قبلی است. اين تجديد نظر بر اساس آمار به دست آمده اخير از کانادا، چين، هنگ کنگ، سنگاپور و ويتنام به عمل آمده است. در اين حال يک هيئت کارشناسی از سوی سازمان جهانی بهداشت به استان هِبِئی در شمال چين رفته تا درباره علل و چگونگی گسترش سريع بيماری مسری سارز در آن استان تحقيق کند.

طی هفته گذشته تعداد موارد ابتلا به بيماری ريوی سارز در استان هِبِئی که مجاور پکن است دو برابر شده است. اين نگرانی بوجود آمده است که ويروس اين بيماری بوسيله ساکنان هِبِئی که روزها در پکن کار می کنند به آن استان منتقل شده است.

ضمناً وزير دارائی چين می گويد دولت چين امکانات مالی کامل برای پيکار عليه بيماری سارز را تأمين کرده است. ويروس سارز در سراسر جهان تا کنون بيش از پانصد نفر را به هلاکت رسانده است.

XS
SM
MD
LG