لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۴۵

هشدار سازمان بهداشت جهانی در باره شيوع احتمالی بيماری وبا در جنوب عراق - 2003-05-07


سازمان بهداشت جهانی در باره شيوع احتمالی بيماری وبا در جنوب عراق هشدار داد . تاکنون هفده موردِ اين بيماری در دوبيمارستان در شهر بصره کشف شده است. سخنگوی سازمان بهداشت جهانی امروز گفت اين سازمان از اين احتمال بيم دارد که هم اکنون صدها نفر به وبا مبتلا شده باشند . سازمان بهداشت جهانی ميگويد عامل شيوع وبا ، نبود آب آشاميدنی سالم و جمع شدن زباله در منطقه است .

دراين ميان امروز دست کم دويست پزشک عراقی در اعتراض به وخيمتر شدن وضع نظام بهداشتی و درمانی در بغداد و شخصی که از سوی ايالات متحده برای سرپرستی وزارت بهداری برگزيده شده است در پايتخت عراق دست به تظاهرات زدند .

پزشکان عراقی در تظاهرات امروز خود در بغداد اقدام آمريکا را در زمينه انتصاب علی شينان به سرپرستی وزارت بهداری تقبيح و محکوم کردند و گفتند که شينان با رژيم مخلوع صدام حسين پيوندهای نزديک و صميميانه ای داشته است .

دراينحال سرفرماندهی مرکزی ارتش ايالات متحده، خبر دستگيری قاضی حمود، يکی ديگر از مقامات منطقه ای حزب بعث به رهبری صدام حسين را اعلام کرد . نام اين شخص در فهرست اسامی ۵۵ نفره عمده ترين اعضای تحت ِتعقيبِ رژيم مخلوع عراق در رده سی و دوم جای داشت .

XS
SM
MD
LG