لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۵

احضار عطا مرادی به دادگاه انقلاب - 2003-05-06


بنام يزدان پاك

احضار عطا مرادی به دادگاه انقلاب

هنوز آلام حادثه 18 تير 78 دانشگاه تهران بر ياران دانشجو التيام نيافته كه دگر بار دانشجوئی از ديار فرهيخته ايران زمين به دادگاه فرا خوانده شد ،“ عطا مرادي” دانشجوی حقوق ، روزنامه نگار ، دبير سياسی و از اعضاء مؤسس اتحاديه ملی دانشجويان و فارغ التحصيلان ايران به دادگاه انقلاب احضار شد.

هنوز درد ، رنج و شكنجه های حادثه 18 تير ماه كوی دانشگاه در سلولهای انفرادی زندان مخوف توحيد را از ياد نبرده است ، بی شك اكثر مخاطبان مقالات ايشان را كه در صدد نفی خودكامگی و نهادهای فرا قانونی و فاقد مشروعيت مردمی در روزنامه توسعه و در سايتهای اينترنت منتشر می شود ديده و خوانده ايد حال با چنين اوصافی هدف حاكميت از تحديد و ارعاب اين دانشجوی متفكر و دگر انديش برای همگان كاملاً واضح است . قلمی كه آقای مرادی در شناساندن لايه های نهادهای انتصابی كه با تحليلهای واقع بينانه همراه بوده تار و پود هسته اين ارگانها را به چالش فرا خواند در واقع با زير سؤال بردن مقبوليت چنين نهادهايی بر ناكارآمدی و غير عقلايی بودن اين نهادها ( شورای نگهبان و …….) خط بطلان نهاد.

بی شك هدف اقتدارگرايان از ايجاد سركوب حركت های دانشجويی تبلور انسداد سياسی بر فضای جنبش دانشجويی است ، اما اين نكته را نبايد از اذهان دور داشت كه انديشه زاييده فكر و امری غير قابل زوال ونيستی ناپذير است .

در پايان اتحاديه ملی دانشجويان و فارغ التحصيلان ايران ضمن هشدار نسبت به هر گونه بازداشت و برخورد با اين دانشجوی روشنفكر و آزاديخواه خواستار واكنش داخلی و بين المللی و جوامع حقوق بشر نسبت به ادامه روند سركوب دانشجويان می باشد .

شورای عالی اتحاديه ملی دانشجويان و فارغ التحصيلان ايران

XS
SM
MD
LG