لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۶

ملاحان يک کشتی مالزيائی مشکوک به ابتلا به  سارز در هنگ کنگ بستری شده اند - 2003-05-04


ده نفر از ملاحان يک کشتی باری مالزيائی که گزارش داده بودند نشانه هائی از ابتلا به بيماری سارز در آنها پيدا شده است در هنگ کنگ بستری شده اند. در همين حال، مسئولان امور، کشتی راهم به محض ورود به لنگرگاه جزيره لاما ، قرنطينه کرده اند. اين کشتی باری مالزيائی که روز بيست و هشتم آوريل تايلند را ترک کرده بود پيش از رسيدن به هنک کنگ در چند بندر آسيائی ديگر هم توقف هائی داشته است.

يکی از اين بنادر سنگاپور است که ويروس سارز به آنجا سرايت کرده است مقامات چينی دستور داده اند مدارس ابتدائی و مقدماتی پکن ، دو هفته ديگر نيز برای کمک به جلوگيری از شيوع ويروس سارز بسته بمانند. اين تصميم را مقامات چينی امروز و در پی دو هفته تعطيل اجباری قبلی اعلام کردند.

بيماری سارز تا کنون موجب مرگ صد و نود و هفت نفر در چين شده است. در همين حال مقامات بهداشتی در هنگ کنگ ده ملاح يک کشتی باری مالزيائی را که گفته بودند احساس ميکنند با عوارض سارز مواجه شده اند، عاری از چنين ويروسی تشخيص دادند و آنان را از قرنطينه و بيمارستان مرخص کردند. اطن بيماری مرموز که عوارضی نظير آنفلونزا دارد تا کنون در سطح جهانی موجب مرگ 448 نفر شده است.

XS
SM
MD
LG