لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۹

مخالفت ٢ کميته  فيفا به پيشنهاد اضافه کردن به تعداد ۳۲ تيم در بازيهای جام جهانی ۲۰۰۶ - 2003-05-03


زوريخ، سوئيس – در نشست روز جمعه کميته های فنی و فوتبال فيفا، اکثريت اعضای اين دو کميته مخالفت خود را با پيشنهاد اضافه کردن به تعداد تيمهای شرکت کننده در جام جهانی ۲۰۰۶ اعلام کردند.

برای اولين بار در تاريخ فيفا، دو کميته فنی و فوتبال فيفا در يک جلسه مشترک در مرکز فرماندهی هئيت رئيسه فوتبال جهانی، در زوريخ شرکت کردند.

در حين اين گفتگوها که به رياست سران دو کميته، انجل ماريا ويلار لونا (کميته فوتبال از اسپانيا) و ميشل پلاتينی (کميته فنی از فرانسه)، يک اکثريت قريب به اتفاق اين نظر را داشتند که، تعداد تيمهای شرکت کننده در دوره نهايی جام جهانی ۲۰۰۶، همان ۳۲ تيم باقی بماند.

موارد مهم بحثهای اين نشست بشرح زير ميباشد:

* داشتن ۳۶ تيم در ۹ گروه ۴ تيمی امکانپذير نميباشد. مناسبترين تعداد در آينده ۴۰ تيم خواهد بود، که در ٨ گروه و هر گروه شامل ۵ تيم خواهد بود، بموجب آن ۳۲ مسابقه به تعداد مسابقات اضافه خواهد شد.

* نميتوان بطور همزمان ۷ تيم دوم را تعيين کرد، که اين باعث رکود طولانی برای بعضی از تيمها خواهد بود، و اين نيز بالقوه امکان ساخت و پاخت نتايج بازيها را دارد.

* با قالب فعلی که از ۳۲ تيم تشکيل شده، تيمهای اول و دوم هر گروه به دورِ حذفی ميرسند، نه تنها اين روش در اصطلاح رياضيات بسيار ساده است، از لحاظ ورزشی نيز بيطرفانه ميباشد.

* با اضافه کردن به تعداد تيمها، نياز به اضافه کردن منابع مالی و لجستيکی را بدنبال خواهد داشت، کما اينکه با اين افزايش درآمد بيشتری عايد نخواهد شد، حتی امکان اين نيز هست که مسابقات بطور مفرط بطول انجامند.

کميته اجرائی فيفا در روز شنبه به يک تصميم گيری در مورد پيشنهاد کنفدراسيون آمريکای جنوبی برای افزايش تعداد تيمها از ۳۲ به ۳۶ ، که بدور نهائی جام جهانی ۲۰۰۶ ميرسند، خواهند پرداخت.

XS
SM
MD
LG