لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۳۹

تيم ملی فوتبال اميد ايران در چارچوب مسابقات مقدماتی المپيك ۲۰۰۴ آتن، برابر ازبكستان به برتری ۱–۳ دست يافت - 2003-05-03


به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، در اين بازی تيم ملی اميد ايران با تركيب: رحمتی، مبعلی، معدنچی، برهانی، ابراهيمی، كعبی، بداوی، نصرتی، كاملی مفرد، نويدكيا و شفيعی برابر حريف ازبكستانی خود كه گوشه هايی از فوتبال قدرتی خاص تيمهای بلوك شرق را نمايش ميداد، قرار گرفت. نيمه اول اين مسابقه با تساوی بدون گل به پايان رسيد.

عليرغم وجود ناهماهنگی هايی كه در خط هافبك تيم ايران در نيمه اول اين مسابقه ديده ميشد، تيم ايران در نيمه دوم اين مسابقه از ضعف خط دفاعی حريف كه به دليل ايستادن چهار دفاع بر روی يك خط مستقيم كاملا شكننده و نفوذ پذير به نظر می رسيد، نهايت استفاده را برد و در همان ۱۵ دقيقه آغازين نيمه دوم، توسط آرش برهانی به دو گل دست يافت.

در ادامه اين مسابقه نيز در شرايطی كه تيم ايران با برتری كاملا محسوس نسبت به حريف ازبكی خود، توپ و ميدان را در اختيار داشت، ايمان مبعلی گل ديگری را برای كشورمان به ثمر رساند، گرچه در دقايق پايانی اين مسابقه، حضور گسترده بازيكنان ايران در زمين حريف، فرصتی را برای مهاجمين ازبكستان فراهم ساخت و اين تيم تنها گل خود را وارد دروازه ايران كرد.

گفتنی است ديدار برگشت دو تيم، هفدهم خردادماه در اصفهان برگزار خواهد شد و با توجه به نتيجه ديدار رفت، صعود ايران به مرحله نهايی بازيها از هم اكنون قابل پيشبينی است.

XS
SM
MD
LG