لینکهای قابل دسترسی

پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۸

شهروندان آرژانتين  آماده ميشوند تا  روز يکشنبه برای انتخاب رئيس جمهوری جديد آراء خود را به صندوق های رأی بريزند - 2003-04-27


شهروندان آرژانتين در حاليکه آماده ميشوند تا روز يکشنبه برای انتخاب رئيس جمهوری جديد آراء خود را به صندوق های رأی بريزند، خواستار آنند تا هر چه زودتر نابسامانی های اقتصادی آرژانتين خاتمه يابد.

روند جاری انتخابات نشان ميدهد که اين انتخابات به يکی از تنگاتنگ ترين انتخابات تاريخ آرژانتين بدل خواهد شد. نظرسنجی های انتخاباتی نشان ميدهد که کارلوس مُنِم رئيس جمهوری سابق آرژانتين با تفاوت اندکی از ساير رقبای خود ،نسترو کيرچنرو و ريکاردو لوپز مورفی پيشی گرفته است.

بعد از انتخابات، رئيس جمهوری جديد، جای ادواردو دوهالده، رئيس جمهوری موقت، را خواهد گرفت. ادواردو دو هالده، سال گذشته بد نبال موجی از تظاهرات خيابانی که موجب شد تا در طول دو هفته ۴ رئيس جمهور برکنار شوند، به عنوان رئيس جمهوری موقت برگزيده شده بود.

خبر های رسيده حاکی است که گروهی از نمايندگان بيکاران تهديد کرده اند که در طول انتخابات دست به اعتصاب و تظاهرات خواهند زد وگفته می شود مأموران انتظامی بيشتری گسيل خواهد شد تا آرامش را بر قرار سازند

XS
SM
MD
LG