لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۳۱

سرنوشت زندانيان رجوی؟ - 2003-04-27


اطلاعيه شماره ٢ اردشير پرهيزکاری عضو سابق شورای مرکزی مجاهدين

در جريان تحولات اخير عراق موضوعی که به عنوان ابهام باقيمانده سرنوشت زندانيان سازمان مجاهدين است که يا در زندانهای خود سازمان در قرارگاه اشرف و ساير قرارگاههای اين سازمان در عراق بودند و يا تحويل سازمان امنيت (استخبارات) عراق شده بودند.

با توجه به اينکه بخشی از اين افراد از مسئولين سابق و فرماندهان سازمان بوده اند به دليل اطلاعاتی که دارند در اين شرايط جانشان در معرض خطر قرار دارد و امکان سربه نيست کردن آنها توسط رجوی وجود دارد. تمامی کادرها و مسئولين سازمان مجاهدين که طی ماهها و سالهای اخير توانسته اند از اين مهلکه جان سالم به در ببرند(از جمله آقايان سبحانی و طيبی و ...) اين موضوع را به اطلاع سازمانهای ذيربط و مدافع حقوق بشر در سراسر جهان رسانده و خواهان کمک برای جان اين انسانهای ستمديده و بی پناه شده اند.

ضمن يادآوری مسئوليتی که اين سازمانها در اين گونه موارد دارند بايد خاطرنشان کنم که هر ساعت تاخير در نجات جان اين قربانيان ممکن است ديگر جبران ناپذير باشد.

در همين جا بايد به يکی از فرماندهان و کادرهای قديمی سازمان و عضو شورای مرکزی مجاهدين به نام نصرالله مجيدی (فرمانده ناصر) اشاره کنم که در بهار ١٣٨٠ بعد از اينکه در قرارگاه همايون در منطقه العماره بارها مورد ضرب و شتم وحشيانه قرار گرفت در تابستان ١٣٨٠ ناپديد شد. زمانی که خودم در تابستان ١٣٨٠ زندانی شدم از روزونه سلولی که در آن بودم چند بار او را در محوطه زندان ديدم که حالت روانی پيدا کرده بود و مرتب فرياد ميزد.

تا اينکه در يکی از روزهای پائيز ١٣٨٠ زندانبانان رجوی به سرش رختند و 5-6 نفره او را مورد ضرب و شتم وحشيانه قرار دادند و وقتی از هوش رفت، او را در پشت يک جيپ تويوتا انداخته و با خود بردند که پس از آن هيچ اطلاعی از او در دست نيست.

همچنين آقای مهدی افتخاری از اعضای دفترسياسی سابق مجاهدين خلق و بعد از سال ١٣۶٤ عضو هيئت اجرايی سازمان که در محاکمات تابستان ١٣٨٠ رجوی از او به عنوان سرطعمه وزارت اطلاعات نام ميبرد و وضعيت فعلی او نامشخص است. همچنين عليرضا اسفندياری که در قرارگاه همايون مورد ضرب و شتم قرار گرفت و در تابستان ١٣٨٠ ناپديد شد.

لازم به ذکر است که عليرضا اسفندياری برادر فرشته اسفندياری است (فرشته اسفندياری از مسئولين تلويزيون مجاهدين و مجری برنامه های تلويزيونی بود که بنا بر ادعای سازمان مجاهدين سالها قبل در عراق ترور شد). تعداد اين قربانيان بسيار زياد است و در جريان محاکمات تابستان ١٣٨٠ آقای رجوی صحبت از ٤٠٠ نفر ميکرد.

در اينجا بار ديگر از تمامی ارگانهای ذيربط و مجامع حقوق بشری و افرادی که در حال حاضر در عراق هستند برای نجات جان زندانيان سازمان مجاهدين استمداد ميکنم.

رونوشت به:

سرفرماندهی نيروهای متحدين در عراق

سازمان عفو بين الملل

کميساريای عالی پناهندگان سازمان ملل صليب سرخ

اردشير پرهيزکاری از اعضای سابق شورای مرکزی سازمان مجاهدين زندانی نجات يافته از صدها زندانی زندانهای مجاهدين 26.4.2003

XS
SM
MD
LG