لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۸

اعزام گروهی از عراقی های  تبعيدی به  بغداد برای  همکاری  با  ژنرال جی گارنر - 2003-04-26


گزارش يک روزنامه معتبر آمريکائی ميگويد وزارت دفاع آمريکا شروع به اعزام گروهی از عراقی های تبعيدی به بغداد کرده است تا به عنوان بخشی از يک دولت موقت تحت رهبری آمريکا عمل کنند.

روزنامه نيويورک تايمز در شماره امروز خود ميگويد صد و پنجاه عراقی تبعيدی برای همکاری با ژنرال بازنشسته آمريکائی، جی گارنر Jay Garner، که بازسازی عراق پس از جنگ را سرپرستی ميکند، انتخاب شده اند.

عراقی های تبعيدی در هر بيست و سه وزارتخانه عراق، عهده دار شغل ميشوند و به بازسازی زير بنای تشکيلاتی که بعدا ً به يک دولت جديد عراقی واگذار خواهد شد، کمک خواهند کرد. اين روزنامه ميگويد واشنگتن اميدوار است دولت انتقالی عراق، تا اواخر ماه می، سر کار بيايد.

رهبری تبعيدی های عراقی را عماد دهيا Emad Dhia، بر عهده خواهد داشت که مهندسی است که بيست و يکسال قبل عراق را ترک کرده است. وی مشاور ارشد ژنرال گارنر خواهد بود.

ژنرال گارنر، روز دوشنبه جلسه ای را در بغداد اداره خواهد کرد، که قريب صد عراقی از تمامی اقوام و گروههای مذهبی با هدف شکل بخشيدن به دولت انتقالی، در آن شرکت ميکنند.

بعضی گروهها از جمله گروه سرشناس شيعه موسوم به مجلس اعلای انقلاب اسلامی در عراق گفته اند جلسه بغداد را تحريم ميکنند و بجای آن در جلسه ای از مخالفين که روز جمعه در اسپانيا تشکيل خواهد شد، شرکت خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG