لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۴

در مبارزه با سارز يک بيمارستان ديگر نيز در پکن قرنطينه شد - 2003-04-25


مقامات چين يک بيمارستان ديگر را نيز در پکن قرق کردند تا از شيوع هر چه بيشتر بيماری ريوی مرگبار سارس پيشگيری کنند. اين دومين بيمارستان در پايتخت چين است که در اين هفته قرنطينه می شود.

بعلاوه، مقامات چين گفتند که تقريباً پنج هزار نفر که تصور می رود به بيماری سارس مبتلا شده باشند در بيمارستانهای پکن و يا در خانه هايشان در شرائط قرنطينه به سر می برند و اجازه خروج از منزل يا پذيرائی از ديگران را ندارند. سخنگوی حزب کمونيست محل امروز به خبرنگاران گفت در نظر نيست که حکومت نظامی اعلام شود و يا فرودگاه ها و شاهراه ها بسته شود. مقامات می گويند چندين مجتمع آپارتمانی، اداری و کارخانه ها و هتل هائی را که تصور می رود در آنجا بعضی ها بيماری سارس گرفته اند قرق می شود.

و اما .........
سازمان جهانی بهداشت وابسته به سازمان ملل متحد از کشورهائی که بيماری فوق العاده مسری آنفلوآنزای مرغی در آنجا شيوع يافته خواسته است نهايت احتياط را به خرج بدهند.

اتحاديه اروپا به سبب شيوع آنفلوآنزای مرغی در کشورهای هلند و بلژيک روز چهارشنبه از آن کشورها خواست تا ماه می آينده از صدور گوشت پرندگان خودداری کنند.

آنفلوآنزای مرغی معمولا ً از پرندگان به انسان سرايت نمی کند اما هفته گذشته اين بيماری به يک دامپزشک هلندی سرايت کرد و او را کشت. سازمان جهانی بهداشت سرگرم تهيه وسايل لازم برای تشخيص اين بيماری است و ممکن است تا سه هفته ديگر موفق به اين کار بشود.

سازمان جهانی بهداشت می گويد در هلند عده ای از مردم به آنفلوآنزای خفيف که علائم آن مشابه آنفلوآنزای مرغی است مبتلا شده اند، اما وضعيشان وخيم نيست.

XS
SM
MD
LG