لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۸

بوش: شواهدی در دست است که نشان می دهد صدام حسين مرده است - 2003-04-25


پرزيدنت بوش می گويد شواهدی در دست است که نشان می دهد صدام حسين، ديکتاتور با سابقه عراق مرده است.

رئيس جمهور آمريکا ديروز در مصاحبه ای با شبکه تلويزيون اِن. بی. سی.ِ آمريکا گفت يکی از جاسوسان آمريکا که در بغداد بود و در اوايل جنگ، ضربات هوائی آمريکا را به محل صدام هدايت کرد فکر می کند که صدام کشته شده و يا دست کم سخت زخمی شده است. اما به گفته پرزيدنت بوش، پيش از آنکه بازرسان به يقين اين موضوع را اعلام کنند بايد شواهد کافی گردآوری کنند.

پرزيدنت بوش درباره جنگ افزارهای همگانی عراق گفت آمريکا می داند که صدام حسين برنامه ای برای توليد اينگونه سلاح ها داشت اما پيدا کردن آنها مدتی طول خواهد کشيد. زيرا دانشمندان عراقی و ديگران گفته اند که صدام حسين سلاح های ممنوع خود را نابود و آنها را پراکنده کرد و صدها محل برای اختفای اينگونه سلاح ها در عراق وجود دارد.

پرزيدنت بوش همچنين گفت معتقد است که در مورد ارتباط صدام حسين با تروريستها نيز شواهد به دست خواهد آمد. پرزيدنت بوش در پاسخی به پرسش خبرنگار درباره کوششهائی که گفته می شود ايران طبق گزارشها، برای اعمال نفوز در تحولات سياسی عراقِ نوين به عمل آورده گفت واشنگتن به تهران پيام فرستاده است که از ايران انتظار دارد بگذارد عراق به يک جامعه برخوردار از صلح و ثبات مبدل شود.

پرزيدنت بوش گفت آمريکا نقشه ای برای عمليات نظامی عليه ايران طرح نکرده است اما با مساعدت بقيه جهانيان ايران را به همکاری ترغيب خواهد کرد. روزنامه نيويورک تايمز در اين هفته گزارش کرد که عمال رژيم تهران وارد نواحی جنوبی عراق شده اند تا بکوشند رفاقت روحانيون شيعه عراقی را جلب کنند و منافع ايران را پيش ببرند. ديروز وزير امور خارجه ايران اين مطالب را تکذيب کرد و گفت ايران در امور عراق مداخله نمی کند.

XS
SM
MD
LG