لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۱

مقامات چين امروز يکی از بزرگترين بيمارستانهای پکن را قرنطينه کردند - 2003-04-24


مناطقی که شاهد شيوع بيماری مهلک سارز يا عارضه تنفسی حاد بوده اند، در تلاش برای مهار کردن اين بيماری که تاکنون در سراسرجهان جان دست کم ۲۶۱ نفر را گرفته و تقريباً ۵۰۰۰ تن را آلوده کرده، دست يازی به اقدامات حادی را در زمينه قرنطينه افراد مبتلا به اين بيماری يا آلوده به ويروس آن آغاز کردند.

مقامات چين امروز يکی از بزرگترين بيمارستانهای پکن را قرنطينه کردند. درتايپه، پايتخت تايوان نيز يکی از بزرگترين بيمارستانهای شهر که بالاترين موارد ابتلا به سارز در يک روز واحد يعنی پنج مورد را گزارش کرده بود، قرنطينه شد.

مقامات هنگ کنگ به اندازه گيری درجه حرارت بدن افرادی پرداخته اند که ازخاک اصلی چين وارد اين سرزمين ميشوند. اين اندازه گيری ها بدون هيچ ترتيب مشخصی صورت ميگيرد اما بگفته مقامات رسمی هرکسی که بيمار باشد بدون استثناء به بيمارستان فرستاده خواهد شد. مقامات سنگاپور نيز تدابير شديد تازه ای را برای مجازات متخلفان از دستور قرنطينه خانگی اعلام کردند.

با اينهمه کانادا امروز سازمان بهداشت جهانی را که از مسافران خواسته است به سبب شيوع سارز از سفر به شهر تورنتو خودداری کنند بباد حمله گرفت. دست کم شانزده نفر در اين شهر بخاطر ابتلا به بيماری سارز جان خود را از دست داده اند.

XS
SM
MD
LG