لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۱

سارز بازهم  قربانيان بيشتری گرفت - 2003-04-23


آمار تلفاتِ ناشی از بيماری جهاز تنفسی (سارز) در آسيا همچنان رو به افزايش دارد. چين روز سه شنبه ۱۱ مورد مرگ ديگر ناشی از اين بيماری را گزارش داد. با اين ترتيب بعد از هنگ کنگ، که ۹۹ نفر تلفات داشت، مجموعِ تلفاتِ چين به ۹۷ نفر رسيده است.

کانادا وسنگاپور هر يک تلفاتِ ناشی از اين بيماری را ۱۴ تَن اعلام کرده اند. کلِ تلفاتِ ناشی از بيماری سارز در سرتاسر جهان به۲۳۵ رسيده و علاوه براين، هزاران تَن ديگر نيز به ويروس اين بيماری آلوده گرديده اند.

در چين در ميانِ بيمارانی که به تازه گی به ويروس اين بيماری آلوده گرديده اند، يک فرد نيوزيلندی وجود داردکه برای گردش به چين رفته بود. وی به هنگام سوارشدن به هواپيما برای عزيمت به پکن از سوی مقامات بهداشتی شهرِ زيان در چين در بيمارستان آن شهر بستری گرديد.

تاکنون دو تَن از اتباع خارجی به علت ابتلا به بيماری سارز در چين فوت کرده و چند تَن ديگر نيز مبتلا به اين بيماری تشخيص داده شده اند.

سازمان بهداشت جهانی به مسافران هشدار داد که به سبب گسترش و شيوع بيماری مرگبار سارز يا عارضه تنفسی حاد ، از رفتن به دو منطقه ديگر در چين و يکی از شهرهای کانادا اجتناب کنند.

سخنگوی سازمان بهداشت جهانی که مقرش در ژنو است امروز گفت که تمامی سفرهای غيرضروری به پکن ، پايتخت چين ، ايالت شانکسی در شمال اينکشور ، و ، شهر تورنتو کانادا بايد به تعويق افتد . هشدار تازه سازمان بهداشت جهانی دست کم سه هفته بقوت خود باقی خواهد بود .

XS
SM
MD
LG