لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۵

پليس نيجريه  شش تَن از مخالفان را در انتخابات به قتل رساند - 2003-04-20


شاهدان ميگويند پليس نيجريه در انتخابات آن کشور ،شش تَن از پشتيبانان گروه مخالف را در منطقه دلتای جنوبی به ضرب گلوله به قتل رسانده است.

خبر امروز، نخستين خبری است که حکايت از نا آرامی ها در انتخابات رياست جمهوری آن کشور می کند.

شاهدانِ عينی همچنين اضافه می کنند که پليس نيجريه بر اثر گشودن آتش به سوی جمعيت روستای اُپُوروما، واقع در ايالت بِی اِلسا، علاوه بر شش تَن کشته پنج تَن ديگر از رأی دهندگان را نيز زخمی کرده است.

اضافه بر اين، چندی پيش ُشمار ديگری ازمردم ناحيه ی مُهم و نفت خيز دلتا،در مناقشاتِ قبيله ای به قتل رسيدند.

در ضمن گفته می شود که در پاره ای از حوزه های رأی گيري، تأخير های زيادی مشاهده شده است که البته، بخشی از اين تأخير ها بعلتِ نزول بارانهای سنگين رخ داده است.

گزارشهای رسيده از شهرتجاری لاگوس، حاکی است که امرِ رأی گيری در آن شهر به آرامی پيش رفته است . پرزيدنت اوله شِهگوُن اوباسانجوُ، در تاريخ بيست سال گذشته نخستين بار است که تحت يک دولت غير نظامي برای بار دوم برای رياست جمهوری تلاش می کند.

پرزيدنت اباسانجو، که حزب وی بنام حزب دمکراتيک خلق ناميده می شود، هفته پيش توانست اکثر کرسی های پارلمان را تصاحب کند و حال نيز انتظار ميرود که وی در اين انتخابات پيروزی نهائی را کسب کند.

رقيب وی محمدوـ بهاري، مانند پرزيدنت يک حکمرانِ نظامی است. مردم نيجريه در اين انتخابات ، ۳۶ استاندار برای استان های کشور تعيين می کنند.

XS
SM
MD
LG