لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۴

پرزيدنت بوش: سوريه همکاريهای خود را با درخواست آمريکا مبنی بر پناه ندادن به مقامات برکنار شده عراقی آغاز کرده است - 2003-04-20


پرزيدنت بوش ميگويد از قرائن چنين بر ميايد که سوريه همکاريهای خود را با درخواست آمريکا مبنی بر پناه ندادن به مقامات برکنار شده عراقی آغاز کرده است.آقای بوش که پس از مراسم عبادتِ روز عيد پاک درتکزاش سخن ميگفت اظهار داشت که بعهقيده وی سوريه پيام واشنگتن را درک کرده است.

وی توضيح بيشتری در اين باره نداد ولی دو نماينده کنگره ميگويند بشار الاسد ، رئيس جمهوری سوريه قول داده است که به افراد بلند پايه رژيم سرنگون شده عراق پناهندگی ندهد و آنانيرا که اکنون در سوريه بسر ميبرند نيز اخراج کند. نيک راهالNick Rahall و دارِل ايساDarrell Issa دو نماينده کنگره پس از دوساعت ديدار با دکتر اسد که در دمشق انجام گرفت به شبکه تلويزيونی ای بی سی گفتند رئيس جمهوری سوريه بسيار مشتاق است که گفت و شنودهای مثبت خود را با دولت بوش حفظ کند.

سوريه شدياً اتهامات آمريکا را که ميگويد به مقامات پيشين عراق پناه داده و سلاحهای شيميائی در اختيار دارد ، تکذيب کرده است. کالين پاول ، وزير امور خارجه آمريکا گفته است بزودی به سوريه سفر خواهد کرد تا در باره اين مسائل به بحث و تبادل نظر پردازد.

XS
SM
MD
LG