لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۷

ترکيه موافقت خود را با اعزام سرباز به عراق  برای  صلح بانی اعلام کرد - 2003-04-20


ترکيه موافقت خود را با اعزام سربازان آن کشور به عراق برای ماموريت صلح بانی ، اعلام کرد. عبدالله گل، وزير امور خارجه ترکيه امروز گفت دولت آنکارا با درخواست آمريکا برای کمک به تلاشهای صلحبانی موافقت کرده و در روزهای آينده نيز آمادگی خود را به واشنگتن اطلاع خواهد داد.

نيروی زمينی ارتش آمريکا پُست حفظ نظم و برقراری خدمات شهری را از تفنگداران نيروی دريائی آمريکا تحويل گرفته و افراد پليس عراقی را نيز در حفظ امنيت شهر شريک کرده اند. کميته بين المللی صليب سرخ ميگويد که شرائط زندگی غير نظاميان به مرحله بسيار حساسی رسيده است و از نيروهای آمريکائی در خواست کرده است که به سرعت جريان برق ، آب و ساير خدمات اساسی را در بغداد برقرار سازند.

مقامات آمريکائی در تلاشند که گروههای قومی مختلف و گروههای سياسی و مذهبی عراق را برای تشکيل دولت جديد گرد هم آورند. يکی از افرادی که مدتها در تبعيد بسر برده بود امروز گفت کميته هائی برای اداره امور پايتخت تشکيل شده است. اين سخنان را محمد محسن زُبيدی گفته است که خود را مسئول امور بغداد اعلام کرده است. ولی نيروهای ائتلاف که امور عراق را پس از سقوط صدام حسين اداره ميکنند هنوز به هيچ شخص يا گروهی اجازه نداده اند که رياست شهر بغداد را بعهده گيرد.

XS
SM
MD
LG