لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۴

دستگيری حکمت ابراهيم الزوّاوی  وزير دارائی رژيم صدام - 2003-04-19


مقامات نظامی آمريکا می گويند پليس عراق وزير دارائی صدام حسين را دستگير کرده و او را به تفنگداران دريائی آمريکا تحويل داده اند. سخنگوی فرماندهی مرکزی آمريکا می گويد، حکمت ابراهيم الزوّاوی می تواند وضعيت ميلياردها دلار ثروتی را که تصور می رود صدام حسين و اعضای رژيمش در خارج از عراق پنهان کرده اند روشن سازد.

مقامات نظامی آمريکا همچنين سمير العزيز النجيم، از مقامات بلندپايه حزب حاکم بعث عراق، را که می تواند در مورد ساختار مرکزی حزب بعث اطلاعات دست اول در اختيار مقامات ائتلاف بگذارد را دستگير کرده اند.

گزارشهای رسيده از بغداد حاکيست که پايتخت عراق امروز نسبتاً آرام بود و پليس يونيوفورم پوش عراق در خيابانهای شلوغ به راهنمائی ترافيک پراخته بودند. اما تظاهرکنندگان برای دومين روز پياپی در خيابانها اجتماع کردند و خواستار خروج نيروهای آمريکا از عراق شدند.

در اين حال نخستين کاروان بزرگ، حامل مواد خوراکی اهدائی آمريکا وارد بغداد شد. بزودی مقادير بيشتری ملزومات امدادی از طريق جنوب عراق حمل خواهد شد زيرا نيروهای بريتانيا می گويند راه آهن بينِ بصره و ام القطر را امن کرده اند. بصره تنها بندر عميـق عراق و قـادر به پهلـو دادن به کشتی های بزرگ است.

XS
SM
MD
LG