لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۱۰

سمير العزيز النجيم  چهارمين عضو ارشد رژيم صدام حسين  دستگير شد - 2003-04-18


نيروهای آمريکا در عراق می گويند چهارمين عضو ارشد رژيم صدام حسين را دستگير کرده اند. سخنگوی نظاميان آمريکا امروز گفت سمير العزيز النجيم در شمال عراق توسط کردها نزديک موصول به نيروهای آمريکا تسليم شد.

النجيم فرمانده منطقه ای حزب حاکم بعث بود و مقامات معتقدند که او می تواند اسرار داخلی رژيم صدام را فاش سازد. اکنون که پيکارهای عمده در عراق پشت سر گذاشته شده و عراق زير کنترل نيروهای آمريکا و بريتانياست توجه نيروهای ائتلاف به اعاده امنيت و خدمات عمومی معطوف شده است.

در اين حال ده ها هزار عراقی امروز عليه حضور نيروهای آمريکا در بغداد دست به تظاهرات زدند. مقامات نظامی آمريکا گفتند اين تظاهرات را به فال نيک گرفته اند زيرا نشان می دهد که مردم عراق حس می کنند که آزاد شده اند. وی بار ديگر موضع آمريکا را بيان کرد و گفت نيروهای آمريکا فقط تا مدتی که به وجودشان نياز باشد در عراق می مانند.

پنتاگون يا وزارت دفاع آمريکا گفت نيروهای آمريکا در عراق ۹۲۵ اسير عراقی را پس از آنکه معلوم شد متخاصم نيستند ظرف چند روز اخير آزاد کرده اند. اکنون تعداد اسيران جنگ در اردوهای آمريکائيان به حدود شش هزار و هشتصد نفر کاهش يافته است.

XS
SM
MD
LG