لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۲

تأييد ژنرال وينسنت بروکس مبنی بر بمباران پايگاههای مجاهدين درنزديکی مرز ايران و عراق - 2003-04-17


مقامات ارتش آمريکا ميگويند در تلاشند با اعضای سازمان مجاهدين خلق ايران که درعراق بسر ميبرند به توافقی در زمينه آتش بس دست يابند. ژنرال وينسنت بروکس سخنگوی سرفرماندهی مرکزی ارتش ايالات متحده در قطر، روز پنجشنبه اين گزارشها را تأييد کرد که نيروهای آمريکا، پايگاههای مجاهدين را درنزديک مرز ايران و عراق بمباران کرده اند.

ژنرال بروکس گفت نيروهای ائتلاف درحال حاضر ميکوشند به گونه ای توافق با مجاهدين خلق دست يابند که بگفته وی به استقرار آتش بس و تسليم آنان بيانجامد.در باره جزئيات حمله ائتلاف به پايگاههای مجاهدين خلق اطلاعی در دست نيست.

روز شنبه، مجاهدين اعلام کردند که در جريان حملاتی به پايگاههای اين سازمان در خاک عراق ۱۸ تن از مجاهدين کشته و بيش از ۴۰ نفر مجروح شده اند، اما آنها نيروهای حکومت ايران را مسئول اين حملات معرفی کردند.سازمان مجاهدين خلق ايران، گروه مسلحی است که تانک و توپ دراختيار دارد و از مقر خود درعراق در راه براندازی حکومت اسلامی ايران تلاش ميکند.

ايالات متحده، نام سازمان مجاهدين خلق را درفهرست اسامی سازمانهای تروريست قرار داده و بگفته مقامهای آمريکائی بدليل حمايت سازمان مجاهدين خلق از رژيم صدام حسين اين سازمان در دوران جنگ در عراق، هدف مشروعی برای نيروهای ائتلاف محسوب ميشود.

XS
SM
MD
LG