لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۳

پرزيدنت بوش : پيروزی نيروهای ائتلاف در عراق، حتمی است اما هنوز کامل نشده است - 2003-04-15


پرزيدنت بوش ميگويد پيروزی نيروهای ائتلاف در عراق، حتمی است اما هنوز کامل نشده است. رئيس جمهوری ايالات متحده گفت رژيم صدام حسين، ديگر وجود خارجی ندارد اما نيروهای ائتلاف هنوز هم در بخشهائی از عراق با دشمنان خطرناکی روبرو هستند.

پرزيدنت بوش در سخنان امروز خود در کاخ سفيد گفت نيروهای ائتلاف اکنون بايد کار دشوار کمک به مردم عراق را برای بنای يک کشور آزاد، آغاز کنند. دراين ميان، در حاليکه نيروهای ائتلاف در عراق، اکنون هم و غم خود را مصروف هدفهای غيرنظامی همانند مدد رسانی و حفظ امنيت ميکنند، سربازان آمريکائی کماکان در جستجوی بقايای جنگجويان عراقی هستند.

تفنگداران دريائی ايالات متحده، امروز به اطاقهای هتلِ فلسطينِ بغداد که اقامتگاه اکثر خبرنگارانِ خارجی است، هجوم بردند و با شکستن درها و وارسی اطاقها، به تفتيش دوطبقه اين ساختمان پرداختند و ظاهراً چند عراقی را بازداشت کردند.

درتکريت، شهر زادگاه صدام حسين در شمال بغداد نيز که ديروز بتصرف نيروهای ائتلاف درآمد، عمليات مشابهی درجريان است. مقامات آمريکائی، ديروز اعلام کردند که عمليات رزمی عمده در عراق، به پايان رسيده است.

سرفرماندهی مرکزی ارتش آمريکا ميگويد نيروهای ائتلاف اکنون ميکوشند آب و برق شهرها را که در دوران جنگ قطع شده بود، دوباره بجريان اندازند.

يک سخنگوی سرفرماندهی مرکزی ارتش ايالات متحده همچنين گفت که حريقِ تمامی چاههای نفتِ عراق مهار و خاموش شده و درحال حاضر هيچيک از چاههای نفت اينکشور، مشتعل نيست.

XS
SM
MD
LG