لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۶

ايالات متحده، اعمال احتمالی تحريمهای اقتصادی و ديپلماتيک عليه سوريه را مورد بررسی قرار داده است - 2003-04-14


کالين پاول، وزير امور خارجه آمريکا ميگويد ايالات متحده، اعمال احتمالی تحريمهای اقتصادی و ديپلماتيک عليه سوريه را به سبب نحوه رفتار اينکشور در دوران جنگ درعراق، مورد بررسی قرار داده است.

آقای پاول، اين اظهار نظر را در واشنگتن و درحالی بعمل آورد که ايالات متحده و بريتانيا، سوريه را تحت فشار قرار داده اند تا به اتهامات مربوط به دراختيار داشتن سلاحهای شيميائی و پناه دادن به رهبران رژيم مخلوع عراق رسيدگی کند و به اين اتهامات پاسخ گويد.

پرزيدنت بوش، ديروز به سوريه هشدار داد که از دولت دمشق، انتظار همکاری دارد. جک استراو، وزير امور خارجه بريتانيا امروز گفت که لندن نميتواند اين گفته پرزيدنت بوش را که سوريه سلاحهای شيميائی در اختيار دارد، تأييد کند اما خواهان آن است که برای بررسی هر دو اتهام عنوان شده عليه سوريه، با اينکشور وارد گفت و شنود شود. وی گفت مقامات سوريه هم بايد اتهامات مربوط به پذيرفتن اعضای رژيم صدام حسين را در خاک اينکشور مورد بررسی قرار دهند.

يک فرستاده بريتانيائی امروز در دمشق با مقامات سوری که هم، پناه دادن به رهبران پيشين عراق، و هم، دراختيار داشتن سلاحهای شيميائی را تکذيب ميکنند، ديدار و گفتگو کرد.

ارتش ايالات متحده ميگويد بسياری از خارجيانی که برای جنگ با نيروهای ائتلاف به عراق رفته اند از اتباع سوريه بوده اند.

XS
SM
MD
LG