لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۴

امروز  در بغداد،  مشاور علمی صدام حسين  خود را تسليم نيرو های آمريکائی کرد - 2003-04-13


امروز در بغداد، مشاور علمی صدام حسين خود را تسليم نيرو های آمريکائی کرد . وی نخستين فرد از ميان ۵۵ تَن از افراد تحت تعقيب در عراق است که خود را تسليم می کند. ژنرال امير السعدی از مشاوران اصلی صدام حسين به شمار ميرود. وی اغلب مواقع با کارشناسان تسليحات سازمان ملل متحد در ارتباط بود.

او به خبرنگار تلويزيون آلمان که از مراسم تسليم وی فيلم برداری ميکرد گفت که عراق ديگرتسليحات شيميائي، ميکربی و يا اتمی در اختيار ندارد.

در ضمن ، خبر ها حاکی است که نيروهای ائتلاف برای پاک سازی مقاومت های پراکنده نيرو های عراقي، از بغداد می گذرند و به ساير شهرها حرکت ميکنند.

يک سخنگوی نيرو های آمريکا گفت علاوه بر اين نيروها، تفنگداران در يائی آمريکا نيز از بغداد خارج می شوند تا با طرفداران صدام در شهر محل تولد وی تکريت مقابله کنند.

از طرفی گفته شد که نيروهای تقويتی ائتلاف در حال ورود به عراق هستند. يک مقام ارشد ارتش آمريکا تأييد کرد که نيرو های پيشتاز از لشگر چهارم پياده نظام آمريکا که دارای بيش از ده هزار سرباز است از سوی کويت، پياده در حال عبور به طرف عراق شده اند.

در همين حال گفته شد، هواپيماهای نيروی در يائی آمريکا وسيله دو يا سه ناو هواپيمابر که بدليل جنگ با عراق در خليج فارس مستقر شده بودند، به آمريکا باز گردانده ميشوند

XS
SM
MD
LG