لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۷

ژنرال  تامی  فرانکس:  تفنگداران دريائی  آمريکا هفت  سرباز مفقود الاثر در جنگ را  زنده  پيدا کرده اند - 2003-04-13


فرمانده نيروهای ائتلاف در عراق ميگويد تفنگداران دريائی آمريکا که در اطراف شهر تکريت عمل ميکردند، هفت سرباز آمريکائی مفقود الاثر در جنگ را زنده پيدا کرده اند. ژنرال آمريکائی تامی فرانکس گفت هنوز معلوم نيست اين سربازان، که يک زن آفريقائی تبار نيز جزو آنان است، از افرادی هستند که نام آنان در فهرست زندانيان جنگی ثبت شده است و يا از افرادی هستند، که در عمليات، مفقود شده بودند. دانلد رامسفلد وزير دفاع آمريکا ميگويد دو نفر از افراد، جراحت ناشی از اصابت گلوله دارند . شبکه تلويزيونی سی ان ان، اين سربازان را در ميان نيروهای آمريکائی نشان ميداد.

تفنگداران دريائی آمريکا، حين حرکت بسوی تکريت از بغداد زادگاه صدام حسين رئيس جمهور سرنگون شده عراق، که آخرين سنگر رژيم او محسوب ميشود، اين سربازان را پيدا کردند. ژنرال فرانکس ميگويد نيروهای آمريکائی اکنون در شهر تکريت اند و با مقاومتی از سوی نيروهای عراقی مواجه نشده اند. وی نگفت آيا شهر سقوط کرده است، اما افزود که نيروهای آمريکائی هنوز عمليات را به پايان نرسانده اند. تکريت که در صدوپنجاه کيلوکتری شمال بغداد است، طی چند روز گذشته بارها توسط هواپيماهای جنگی آمريکا بمباران شده بود

ژنرال فرانکس همچنين گفت نيروهای آمريکائی نمونه هائی از دی. ان. آ D-N-A صدام حسين را برای استفاده احتمالی در تحقيقات جاری برای اطلاع از زنده بودن يا مردن وی، در اختيار دارند. تصاويری که امروز از شبکه تلويزيونی سی ان ان پخش شد، خودروهای زرهی رها شده در يک جاده منتهی به تکريت را نشان ميدهد . اين تصاوير همچنين نشان دهنده پايگاههائی نظامی است که هيچ نشانه ای از وجود سربازان عراقی در آنها وجود ندارد. در همين حال، افرادی مسلح، کادر خبری شبکه سی ان ان را حين رفتن به تکريت، متوقف ساختند و از آنان خواستند بازگردند. بنا به گزارشها به اين کادر، حين بازگشت شليک شد، اما به آنان آسيبی نرسيده است. در شمال عراق، گزارشها همچنين از وارد شدن سربازان عراقی به موصل و کرکوک حکيت دارد که پيشتر توسط سربازان عراقی رها شده بود.

XS
SM
MD
LG