لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۰

اجتماع وزيران دارائی و خزانه داری هفت کشور صنعتی جهان در واشنگتن - 2003-04-12


وزيران دارائی و خزانه داری هفت کشور صنعتی جهان برای تبادل نظر در باره اقتصاد جهان در واشنگتن اجتماع کرده اند، اما بنظر ميرسد بازسازی عراق مهمترين موضوعی است که در دستور کار آنها قرار دارد .

وزيران دارائی و خزانه داری آمريکا، ژاپن ، آلمان ، بريتانيا ، کانادا ، فرانسه و ايتاليا مذاکرات خود را بامداد امروز آغاز کردند . وزير دارائی روسيه نيز بعضی اوقات به اين مذاکرات ملحق ميشود .

انتظار ميرود وزيران به يک پيشنهاد آمريکا رسيدگی کنند که با هدف بخشودگی ديون عراق تهيه شده است و به صدو بيست و هفت ميليارد دلار سر ميزند . وزيران بعدا ، برای تبادل نظر های بيشتر به کنفرانس صد و هشتاد و چهار کشوری صندوق بين المللی پول و بانک جهانی ملحق ميشوند . پليس واشنگتن در انتظار تظاهراتی است که فعالان ضد جنگ و مخالف با جهانی شدن تدارک ديده اند . وزيران دارائی و خزانه داری آمريکا ، ژاپن ، آلمان ، بريتانيا ، کانادا ، فرانسه و ايتاليا اين موضوع را امروز در بيانيه ای مشترک که پس از جلسه آنان در واشنگتن انتشاريافت اعلام کردند . وزيران گفتند قطعنامه به صندوق بين المللی پول و بانک جهانی امکان ميدهد تا به ارزيابی نيازهای بازسازی کمک کنند. جيمز ولفنسون James Wolfensohn رئيس بانک جهانی روز جمعه گفته بود اين بانک آماده کمک به عراق است مشروط بر اينکه تائيد سازمان ملل متحد را داشته باشد .

XS
SM
MD
LG