لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۳

پرزيدنت بوش  در نخستين پيام عمومی خود پس از سقوط بغداد  اظهار داشت که صدام حسين ديگر در سر قدرت نيست - 2003-04-11


کاخ سفيد ميگويد رژيم صدام حسين از قدرت، خلع شده است. . با آنکه مقامات دولت بوش در تمامی روزهای هفته جاری ميگفتند که عمر رژيم صدام حسين بزودی به پايان خواهد رسيد، اين نخستين باريست که يک مقام رسمی ايالات متحده خبر سقوط صدام حسين را اعلام ميکند.

سخنان آقای فلايشرسخنگوی کاخ سفيد تنها چند ساعتی پس از ورود نيروهای آمريکائی و رزمندگان کرد به موصل، بزرگترين شهر شمال عراق ايراد شد. مدافعان عراقی اين شهر بدون آنکه مقاومتی از خود نشان دهند تسليم شدند. اکنون، نيروهای تحت رهبری ايالات متحده ،بمباران هوائی شديد تکريت، زادگاه صدام حسين و تنها شهر عمده ای را که هنوز در کنترل رژيم او است آغاز کرده اند.

مقامات آمريکائی ميگويند که هنوز دقيقاً معلوم نيست باقيمانده نيروها ی طرفدار صدام ، بتوانند مقاومت در خور توجه ای از خود نشان بدهند. گزارش های رسيده از منطقه حاکی است پس از اينکه نيروهای عراق شهر های کرکوک و موصل را رها کردند، ساکنين اين دو شهر دست به چپاول زده اند.

پرزيدنت بوش در نخستين پيام عمومی خود پس از سقوط بغداد، اظهار داشت که صدام حسين ديگر در سر قدرت نيست. آقای بوش ضمن اين سخنان اضافه کرد که جنگ در عراق زمانی پايان ميگيرد که ژنرال تامی فرانکس ،فرمانده نيروهای ائتلاف اعلام کند که اهدافی که بدنبال آن بوديم به دست آمده است

دراين ميان، ارتش ايالات متحده فهرست اسامی پنجاه و پنج تن از بلندپايگان بشدت تحت تعقيب رژيم صدام حسين را منتشر کرد .

XS
SM
MD
LG