لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۲۹

استرا: عليرغم هشدارهای داده شده، حفظ گفت و شنود با سوريه و ايران مهم است - 2003-04-10


جک استراو، وزير امور خارجه بريتانيا ميگويد برغم هشدارهای ائتلاف به ايران و سوريه در باره مداخله در جنگ تحت رهبری ايالات متحده، حفظ گفت وشنود با اين دوکشور همسايه عراق در باره آينده عراق امری مهم است .

آقای استراو روز پنجشنبه در پارلمان بريتانيا گفت بزودی مايک او براين وزير مشاور در امور خارجی را به سوريه و ايران خواهد فرستاد تا نقشی را که اين دو کشور ميتوانند در بازسازی کشور همجوارشان در دوران پس از جنگ ايفا کنند مورد بحث قرار دهد .

وزير امور خارجه بريتانيا گفت که هفته آينده ، شخصاً به منطقه خليج فارس خواهد رفت اما نگفت که در اين سفر از چه کشورهائی ديدن خواهد کرد . آقای استراو همچنين از سوريه خواست که هرگونه حمايت خود از شخص صدام حسين و رژيم وی در عراق را پايان دهد .

ديروز دانالد رامسفلد وزير دفاع ايالات متحده سوريه را متهم کرد که با ياری دادن به برخی از هواداران صدام حسين برای فرار از دست نيروهای درحال پيشروی ائتلاف درعراق و رفتن به سوريه ، کمکهای خود به صدام حسين را ادامه ميدهد . آقای رامسفلد ، پيشتر دولت دمشق را متهم کرده بود که اجازه داده است تجهيزات نظامی از قلمرو سوريه به خاک عراق حمل شود.

XS
SM
MD
LG