لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۶

جشن و سرور مردم  بغداد در پائين کشيدن مجسمه های صدام - 2003-04-09


درحاليکه گزارشهای رسيده از پايتخت عراق حکايت از جشن و سرور مردم و درعين حال، تداوم جنگ در پاره ای از نقاط دارد، تانکهای آمريکائی امروز وارد مرکز بغداد شدند

درتصاوير تلويزيونی ، سربازان آمريکائی در حال موضع گيری در ميدان فردوس بغداد ديده ميشوند . تفنگداران دريائی ايالات متحده ، مردم عراق را در راه سرنگونسازی مجسمه عظيم صدام حسين در اين ميدان ياری دادند .

ساکنان بغداد ابتدا کوشيدند با استفاده از طناب و چکش اين مجمسه را درهم شکنند و فرواندازند اما سرانجام تفنگداران دريائی ايالات متحده ، با افکندن زنجيری بدور گردن مجسمه صدام ، با استفاده از جراثقالی که به يک زرهپوش متصل شده بود توانستند مجسمه را پائين کشند و سرنگون سازند . مردم شادمان سپس در اطراف مجسمه سرنگون شده صدام به پايکوبی پرداختند .

دراين ميان بنا به گزارشهای رسيده، مناطق اطراف دانشگاه بغداد صحنه زدوخورد سربازان آمريکائی و نيروهای عراقی بود و بگزارش يکی از خبرنگاران سی ان ان ، تفنگداران دريائی آمريکا در اين منطقه زير آتش شديد قرار گرفتند .

درحال حاضر ساختمان وزارت دارائی عراق در ميان شعله های آتش ميسوزد و دود سياهرنگی از طبقات فوقانی آن ، به آسمان زبانه ميکشد .

پيشتر، ژنرال وينسنت بروکز سخنگوی سرفرماندهی مرکزی ارتش آمريکا اعلام کرد که صدام حسين کنترل بغداد را از دست داده است .

دانالد رامسفلد وزير دفاع ايالات متحده ميگويد نيروهای ائتلاف تا زمانيکه رژيم صدام حسين از هرگوشه عراق برچيده نشده باشد ازپای نخواهند نشست .

خبرنگارانی که دربغداد هستند امروز گزارش دادند که از مقامات رسمی عراق هيچ خبر واثری نيست .

گروهی از عراقيها نيز ادارات دولتی را غارت کردند و هرچه را ميتوانستند از کامپيوتر گرفته تا کولر باخود بردند .

XS
SM
MD
LG