لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۱۵

ضربات نظامی امروز آمريکا به بغداد به قتل ٤ خبرنگار منجر شد - 2003-04-08


ضربات نظامی امروز آمريکا به بغداد به قتل چهار خبرنگار و مجروح شدن چندين عضو گروه های خبری نيز منجر شد.

شبکه تلويزيون ماهواره ای عربی موسوم به الجزيره می گويد در بمباران امروز آمريکائيان به بغداد دفتر آن تلويزيون نيز هدف بمباران قرار گرفت و يک خبرنگار آن شبکه به نام طارق ايوب که اردنی بود کشته شد.

اندکی بعد يک فيلمبردار اوکرائينی که برای خبرگزاری رويترز و فيلمبردار يک تلويزيون اسپانيائی نيز در اثر گلوله توش يک تانک آمريکائی که به سوی هتل فلسطين در بغداد شليک شد کشته شدند و چندين نفر ديگر نيز زخمی شدند. فرمانده لشگر پياده نظام سوم آمريکا به خبرنگاران گفت شليک توپ از سوی تانک آمريکائی در پاسخ به تيراندازی هايی بود که از داخل هتل به سوی نيروهای آمريکا می شد. دشمن همچنين يک نارنجک بوسيله فشفشه به سوی سربازان آمريکائی شليک کرده بود.

سخنگوی فرماندهی مرکزی آمريکا از کشته شدن خبرنگاران ابراز تأسف کرد و گفت نيروهای آمريکا عمداً به سوی هيچ خبرنگاری شليک نمی کنند.

به گفته مقامات يک ايستگاه تلويزيون خصوصی لهستانی، دو روزنامه نگار که برای آن تلويزيون کار می کردند و ديروز به اسارت نيروهای امنيتی عراق در آمده بودند موفق به فرار از چنگ اسيرکنندگان خود شده اند.

مأموران امنيتی عراق دو خبرنگار لهستانی را به يک روستا نزديک بغداد بردند و در آنجا به استنطاق از آنها پرداختند. اما هنگامی که در آن محل زد و خورد در گرفت فرصت را غنيمت شمردند و از چنگ مأموران عراق گريختند.

XS
SM
MD
LG