لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۳۰

سازمان صليب سرخ بين المللی می گويد بيمارستانهای بغداد پر از مجروحان جنگ شده است - 2003-04-07


سازمان صليب سرخ بين المللی می گويد بيمارستانهای بغداد پر از مجروحان جنگ شده و ديگر قادر به رسيدن به حال زخمی ها نيستند و ذخير داروی بيهوشی در برخی از آن بيمارستان ها رو به اتمام است.

نيروهای آمريکا نيز در نبردهای امروز چندين نفر تلفات دادند. مقـامـات نظـامـی آمـريکـا می گوينـد در حملـه مـوشکی عـراقی ها به نيروهای ائتلاف، دو سرباز آمريکائی و دو خبرنگار کشته شدند. سرگرد ارتش آمريکا، مايکل بيرمينگهام، گفت يک موشک به مرکز مخابرات آمريکا که در حومه جنوبی بغداد دائر شده برخورد کرد. جزئيات ديگری از اين حادثه در دست نيست.

نفربرهای زرهی آمريکا نيز در جنوب بغداد مورد اصابت موشک قرار گرفته اند. شش سرباز آمريکائی ناپديد و چندين نفر زخمی شدند. مقامات آمريکا گفتند که تصور می رود دو تفنگدار دريائی آمريکا هم در اثر آتش توپخانه عراقی ها که به خودروی زرهی آنها در پلی در بيرون شهر بغداد کشته و دو تنفنگدار ديگر زخمی شده باشند. ديروز هنگام عمليات نيروهای بريتانيا برای امن کردن شهر بصره سه سرباز انگليسی نيز به قتل رسيدند.

در اين حال، مقامات نظامی آمريکا سرگرم تحقيق درباره يک حادثه در شمال عراق هستند که گفته می شود طی آن حادثه، تعداد از رزمندگان کُرد اشتباهاً يا به اصطلاح در اثر « آتش خودی » کشته يا زخمی شده اند.

XS
SM
MD
LG