لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۲۴

نماينده مجلس انگليس و طرفدار صدام حسين، حاضر به ملاقات با زن شکنجه شده عراقی نشد - 2003-04-06


جرج گالووی George Galloway نماينده حزب کارگر در پارلمان بريتانيا که به دوستی با صدام افتخار می کند و بارها مهمان او در بغداد بوده، قبلاً در تلويزيون الجزيره خطاب به اعراب گفته بود:"دولت های عرب بايد با سربازان صليبی و مسيحی که به کشورشان حمله می کنند بجنگند." اين قانونگزار مجلس عوام، حاضر نشد با يک زن کرد عراقی که در زندان های صدام مورد شکنجه و تجاوز قرار گرفته ملاقات کند.

فرشته راپر Freshta Raper ۳۷ سال دارد، در شمال لندن بعنوان تبعيدی و معلم زندگی می کند و دارای يک فرزند است. او در بمباران شيميايی حلبچه در ،۱۹۸۸ ۲۱ نفر از اعضای خانواده اش را از دست داد و خود نيز از آسيب ديدگان بمباران شيميايی ژنرال های صدام است.

فرشته تمام هفته گذشته کوشيد تا از جرج گالووی، نماينده چپی مجلس وقت ملاقات بگيرد. اما اين نماينده در يک مکالمه تلفنی به او گفت:"من به تو بسيار مشکوک هستم؛ برای چه می خواهی مرا ببينی؟"

تبعيدی کرد به او گفت که می خواهد در مورد کارنامه حقوق بشر صدام حسين با وی صحبت کند. پس از آنکه نماينده مجلس حاضر به ملاقات با او نشد، فرشته به دفتر کار گالووی در "وست مينيستر" رفت؛ اما گالووی با ديدن او، ازيک راهروی زيرزمينی به بيرون رفت و سوار بر ماشين بنز خود گريخت.

اين خانم کرد قبلاً هم در يک برنامه شبکه بی.بی.سی در مجادله با ياسمين عليبهی بران Yasmin Alibhai-Brown يک روزنامه نگار مخالف جنگ با عراق شرکت کرده بود.

آقای گالووی در مصاحبه سال گذشته خود با تلويزيون عربی گفته بود:"آيا اعراب اين بار برای دفاع از عراق نيرو خواهند فرستاد يا اجازه خواهند داد تا خارجی ها و صليبيون از زمين و آسمان برای حمله به عراق و برافروختن آتش در يک کشور مسلمان استفاده کنند؟"

پس از ابراز اين سخنان توسط نماينده چپ گرا، يکی از مقامات دولت نخست وزير بلر گفت:"به حرف های بن لادن شبيه است." بسياری از مردم در Glasgow Kelvin که حوزه انتخابيه اوست به نشريه تايمز چاپ لندن گفته اند:"اگر او اينقدر به صدام علاقمند است، چرا نمی رود در بغداد زندگی کند."

منبع: ديلی تلگراف، تايمز

XS
SM
MD
LG