لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۵

نشانه ای  در دست  نيست که نيروهای ائتلاف درحمله به يک کاروان ديپلوماتيک روسی نقشی داشته اند - 2003-04-06


فرماندهی مرکزی آمريکا در قطر ميگويد نشانه ای در دست ندارد که نشان دهد نيروهای ائتلاف در حمله ای به يک کاروان ديپلوماتيک روسی، حين تلاش برای ترک عراق، که به مجروح شدن چند نفر منجر شد، ارتباطی داشته اند. ارتش آمريکا ميگويد برمبنای گزارشهای مخابره شده از محل، بنظر ميرسد واقعه در محله ای رخ داده است که در کنترل رژيم عراق بود. بيانيه ارتش آمريکا ميگويد تحقيق در باره واقعه شروع شده است . مقامات روسيه ميگويند به کاروانی که ديپلوماتهای آن کشور را از عراق خارج ميکرد، و سفير روسيه در بغداد نيز جزو آنها بود، بامداد امروز هنگامی که ميخواست بغدار را به سوی مرز سوريه ترک کند، شليک شده است. وزارت امور خارجه روسيه امروز بلافاصله سفيران آمريکا و عراق در مسکو را احضار کرد و از آنان خواست ترتيبی بدهند که ايمنی اتباع روسيه در عراق حفظ شود.

يک خبرنگار روسی تلويزيونی که با کاروان حامل سفير و ديگر ديپلوماتهای روسيه از عراق خارج ميشود ميگويد کاروان آنها ميان شليک های سربازان عراقی و نيروهای ائتلاف گير افتاده بود . اين خبرنگار که الکساندر مينوکوف نام دارد گفت کاروان که بسوی مرز سوريه در حرکت بود، هنگامی با شليک ها مواجه شد که تقريبا از مواضع عراقی ها در حاشيه پايانی شهر گذشته بود. آقای مينو کوف گفت سه ديپلومات در تيراندازيها مجروح شده اند. سفير روسيه جزو مجروحين نيست .

بيانيه ارتش آمريکا ميگويد تحقيق در باره واقعه جريان دارد. در همين حال کونداليزا رايس مشاور امنيت ملی آمريکا برای مذاکراتی که هدف آن کاستن از تشنج بر سر عمليات نظامی تحت رهبری آمريکا در عراق است، به مسکو رفته است.

XS
SM
MD
LG