لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۸

مقامات نظامی آمريکا: نيروهای ائتلاف هرگاه و هر جا بخواهند در بغداد پيش می روند - 2003-04-05


مقامات نظامی آمريکا می گويند تعداد زيادی از نيروهای ائتلاف برای نخستين بار وارد بغداد شده اند. مقامات گفتند که حدود سی تانک و خودروی زرهی پس از سحرگاه امروز در شاهراه جنوبی بغداد به سوی محلات بغداد به حرکت در آمدند.

شاهدان می گويند اين ستون زرهی مؤتلفين ده ها خودروی نظامی عراقی ها را سر راه خود نابود کرد. روشن نيست که آيا اين نيروها پس از انجام مأموريت خود به مواضعشان عقب نشسته اند يا نه. سخنگوی فرماندهی مرکزی آمريکا گفت غرض از اين عمليات اين بود که به عراق ها نشان بدهند که نيروهای ائتلاف هرگاه و هر جا بخواهند در بغداد پيش می روند.

وزير اطلاعات عراق به خبرنگاران گفت نيروهای آمريکا اصلا ً وارد بغداد نشده اند. وی همچنين گفت نيروهای عراق در فرودگاه بين المللی بغداد نيروهای آمريکا را خُرد کرده اند. نظاميان آمريکا می گويند فرودگاه بغداد را ديروز تصرف کردند. سخنگوی فرماندهی مرکزی آمريکا گفت نيروهای آمريکا در فرودگاه بغداد کاملا ً مستقر هستند و يکی از باندهای فرودگاه بزودی مورد استفاده نيروی هوائی آمريکا قرار می گيرد.

ضمناً مقامات نظامی آمريکا می گويند به حملات تازه ای به پاسدارانِ طرفدار صدام در شهر کربلا دست زده اند و مقر گارد جمهوری عراق و لشگر مدينه را در جنوب عراق تصرف کرده اند. شاهدان می گويند هزاران تن از اهالی بغداد به درون خودروها چپيده و از پايتخت فرار می کنند.

XS
SM
MD
LG