لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۲۰

ممکن است صدام زنده باشد - 2003-04-04


يک مقام آمريکائی ميگويد سخنرانی امشب صدام حسين که ازتلويزيون عراق پخش شد ، حکايت از آن دارد که رئيس جمهوری عراق از حمله هوائی روز بيستم مارس جان بدر برده است .

مقام آمريکائی از اشاره صدام حسين به ماجرای سرنگون شدن يک هليکوپتر آمريکائی در روز بيست و چهارم مارس يعنی چهار روز پس از آغاز جنگ ياد کرد و گفت البته ، سخنرانی امشب بهيچ عنوان بصورت قاطع ثابت نميکند که صدام حسين هنوز زنده باشد . رئيس جمهوری عراق درسخنرانی خود از عراقيها خواست دراطراف بغداد با نيروهای ائتلاف به جنگ پردازند و دربرابر آنها مقاومت کنند .

وی به عراقيها ياد آور شد که يک روستائی عراقی ، يک هليکوپترآپاچی آمريکائی را سرنگون کرده است . مقامات اطلاعاتی آمريکا ديروز گفته بودند که بگمان آنان تمامی فيلمها و تصاوير صدام حسين که تاکنون از تلويزيون عراق پخش شده پيش از آغاز جنگ برروی نوار ويدئو ضبط شده و آنان نميدانند که آيا رئيس جمهوری عراق زنده است يا مرده

مقامات رسمی آمريکا ميگويند زنده يا مرده بودن صدام حسين دارای هيچ اهميتی نيست. کالين پاول وزير امور خارجه آمريکا گفت با توجه به شرايط حاضر در عراق، ديگر وجود صدام در عراق رسميتی ندارد، زيرا نيروهای ائتلاف بزودی کنترل عراق را در دست خواهند گرفت.

XS
SM
MD
LG