لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۹

بمباران مداوم هدفهای دولتی در بغداد - 2003-03-31


همزمان با بمباران مداوم هدفهای دولتی در بغداد، سربازان آمريکائی که از جنوب، بسوی پايتخت عراق پيشروی ميکنند حملاتی را آغاز کردند که آن را حملات تحقيقی ميخوانند.

کاخهای رياست جمهوری عراق و ساختمان وزارت اطلاعات اينکشور در بغداد ازجمله هدفهائی بود که امروز بمباران شد. در اين ميان، سربازان آمريکائی امروز دهها عراقی را که ميگويند اعضای گارد جمهوری هستند، به اسارت گرفتند.

نيروهای ايالات متحده، امروز در شهر هنديه در هشتاد کيلومتری جنوب بغداد با سربازان عراقی به زد و خورد پرداختند. مقامات ارتش آمريکا ميگويند جنگ در هنديه، آغاز حمله اصلی مورد انتظار به بغداد نيست بلکه هدف از آن بررسی ميزان قدرت نيروهای گارد جمهوری است که گفته ميشود سرگرم حفاظت از بغداد هستند.

دراينحال، ناجی صبری وزير امور خارجه عراق هشدار داد که نيروهای آمريکائی و بريتانيائی نابود ومنهدم خواهند شد.

از سوی ديگر جف هون، وزير دفاع بريتانيا ميگويد از زمان آغاز جنگ تاکنون، هيچ سياستمدار يا نظامی ارشدِ حکومت صدام حسين به نيروهای ائتلاف پناهنده نشده است.

تلويزيون عراق امروز فيلمی از صدام حسين و دو پسرش، عدی و قسی را پخش کرد. هنوز روشن نيست که اين نوار ويدئو، درچه زمانی ضبط شده است. از زمان آغاز جنگ تاکنون، اين نخستين باری بود که تصوير عدی، پسر بزرگ صدام از تلويزيون اينکشور پخش ميشد. عدی، رهبری واحدهای شبه نظامی فدائيان صدام را برعهده دارد که در برابر پيشروی نيروهای ائتلاف در جنوب عراق، دست به مقاومت شديدی زده اند.

XS
SM
MD
LG