لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۱

پرزيدنت بوش:  در حال حاضر بخش کوچکی از عراق در اختيار صدام حسين قرار دارد - 2003-03-29


پرزيدنت بوش ميگويد که ائتلاف نظامی برهبری ايالات متحده در کمتر از هشتاد کيلومتری بغداد موضع گرفته اند و خود را برای تسخير بغداد آماده ميکنند.

آقای بوش در پيام هفتگی خود که از راديو پخش ميشود گفت صدام حسين اکنون بخش کوچکی از عراق را تحت کنترل خود دارد. وی ميگويد نبرد سختی ميان متحدان و آنچه که سرخورده ترين واحدهای ارتش عراق خواند، ادامه دارد ولی پيروزی حتمی است. وی همچنين ميگويد مظالمی که اخيراً نيروهای عراقی مرتکب شدند طبيعت ظالمانه رژيمی رو به موت را ثابت ميکند.

رئيس جمهوری آمريکا بارديگر قول داد که جنايتکاران جنگی به سبب اعمال خود به سختی مجازات خواهند شد.

در همين حال نتايج نظر سنجيهائی که توسط روزنامه واشنگتن پست و شبکه ای. بی. سی امروز انتشار يافت نشان ميدهد که از هر چهار آمريکائی، سه نفر شان از جنگ به رهبری عراق حمايت ميکنند.

پرزيدنت بوش روز جمعه در سخنان خود با سربازان جنگهای سابق آمريکا گفت، نيروهای ائتلافی تحت رهبری آمريکا در حال وارد ساختن صدمات شديدی به نيرو های عراقی است. وی همچنين اضافه کرد که جنگهای شديدی که در حال حاضر در جريان است شجاعت و فداکاريهای بيشتری را طلب می کند. ولی پيروزی نيرو های ائتلاف امری است حتمی.

در همين رابطه دانالد رامسفلد، وزير دفاع آمريکا نگرانی های موجود را در رابطه با ايستادگی های خارج از انتظار عراقی ها که قبلاً پيش بينی ميشد را رد کرد و گفت نيرو های ائتلاف دارند بطور مداوم به پيش ميروند.

وزير دفاع آمريکا طی اين سخنان به کشور سوريه اخطار کرد تا ارسال تجهيزات به عراق را متوقف سازد. اين اتهامات را سوريه رد کرد.

XS
SM
MD
LG