لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۳

تظاهرات عليه جنگ در مساجد و خيابانهای کشورهای اسلامی - 2003-03-28


خشم فزاينده نسبت به جنگ عليه عراق به رهبری آمريکا به مساجد و خيابانهای کشورهای اسلامی سرايت کرد. هزاران نفر عليه جنگ عليه همکيشانشان دست به تظاهرات زدند و خواستار پايان يافتن جنگ شدند.

در ايران کشوری که هشت سال در يک جنگ خونين با عراق در گير بود، ده ها هزار نفر از ايرانی ها در خيابانهای تهران عليه جنگ عراق که به زعم آنها تجاوز غرب به يک کشور اسلامی است تظاهرات کردند.

در قاهره بيش از ۱۵ هزار نفر از مردم مصر راه پيمائی کردند و به نفع رژيم بغداد شعار دادند. در غزه و کرانه باختری رود اردن نيز هزاران فلسطينی تمثالهای ساختگی رهبران غرب را آتش زدند. در داکا، پايتخت بنگلادش، دهها هزار نفر امروز در پی موعظه های آتشين در مساجد در خيابانها اجتماع کردند.

تظاهرات مسلمانانی کشمير هند برای دومين روز آن منطقه را فلج کرد. در سريناگار، مرکز کشمير هند، پليس محبور شد برای کنترل جمعيت آشوبگر گاز اشگ َور به کار ببرد. در خاور دورکه برخی از پرجمعيت ترين کشورهای اسلامی در آنجا واقع است نيز تظاهراتی بر پا شد. در فيليپين نيز تظاهراتی صورت گرفت، و دست کم پنج هزار نفر، از جمله مسلمانان و مسيحيان در مانيل، پايتخت فيليپين گرد آمدند و خواستار ختم خصومتها در عراق شدند. در کشور اندونزی هم تظاهرات مشابهی بر پا شد.

XS
SM
MD
LG