لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۸

پرزيدنت بوش: نيروهای تحت رهبری ايالات متحده در عراق، هرروز به پيشرفتهای مداومی عليه دشمن دست می يابند - 2003-03-27


پرزيدنت بوش ميگويد نيروهای تحت رهبری ايالات متحده در عراق، هرروز سرگرم پيشروی هستند و به پيشرفتهای مداومی عليه دشمن دست می يابند.

رئيس جمهوری ايالات متحده، در پايان مذاکرات خود با تونی بلر، نخست وزير بريتانيا در کمپ ديويد برای ارزيابی پيشرفتهای حاصله در جنگ، در يک کنفرانس مشترک مطبوعاتی گفت حلقه وحشتی که گلوگاه مردم عراق را گرفته است به آهستگی اما بی ترديد، باز و بازتر ميشود.

آقای بلر نيز به برشمردن پيشرفتهای حاصله در جنگ پرداخت واز جمله، از امن سازی حوزه های نفتی در جنوب عراق، از کارانداختن توانائی حکومت بغداد برای دست زدن به تجاوزات خارجی از ناحيه غرب کشور و پيشروی نيروهای ائتلاف تا هشتاد کيلومتری پايتخت عراق ياد کرد.

رهبران ايالات متحده و بريتانيا همچنين خواستار ازسرگيری فوری برنامه نفت در برابر غذای سازمان ملل متحد شدند تا کمکهای مورد نياز مردم عراق در اختيارشان قرار گيرد.

درپی يک هفته جنگ شديد در عراق، پرزيدنت بوش و تونی بلر نخست وزير بريتانيا بارديگر عهد کردند که صدام حسين را براندازند و مردم عراق را آزاد کنند. رئيس جمهوری ايالات متحده، امروز در يک کنفرانس مشترک مطبوعاتی با نخست وزير بريتانيا در پاسخ اين پرسش که آيا ممکنست جنگ در عراق ماهها بطول انجامد، گفت: نيروهای ائتلاف تا زمان دستيابی به پيروزی، هرچه هم که بطول انجامد، در عراق خواهند ماند.

XS
SM
MD
LG