لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۲۳

ديدار رهبران ايالات متحده و بريتانيا در کمپ ديويد - 2003-03-26


تونی بلر، نخست وزير بريتانيا قرار است امروز برای گفتگو با پرزيدنت بوش درباره جنگ عراق و آينده آن کشور وارد واشنگتن شود. رهبران آمريکا و بريتانيا در اقامتگاه ييلاقی رئيس جمهور آمريکا در کمپ ديويد، نزديک واشنگتن، گفتگو می کنند.

در اين حال انتظار می رود کنگره آمريکا بودجه پيشنهادی پرزيدنت بوش را برای تخصيص تقربياً هفتاد و پنج ميليارد دلار جهت تأمين هزينه جنگ در عراق و پيکار جهانی عليه تروريسم که برای شش ماه آينده در نظر گرفته شده مورد شور قرار دهد.

يک خبر ديگر که به اين موضوع مربوط می شود حاکيست که، سنای آمريکا اصلاحيه ای را که پيشنهاد پرزيدنت بوش را در مورد بيش از پنجاه درصد کاهش در ميزان مالياتهابود با اصلاحاتی تصويب کرد زيرا اين نگرانی بوجود آمده که فزونی هزينه جنگ مستلزم افزايش ميزان مالياتها خواهد شد. قرار است سنای آمريکا کل بودجه پيشنهادی دولت را برای سال 2004 ميلادی که متضمن دو تريليون و دويست ميليارد دلار است مورد رسيدگی قرار دهد.

جان هاوارد نخست وزير استراليا نيز دعوت شده بود به جلسه رهبران آمريکا و بريتانيا بپيوندد اما وی گفت در اين زمان که نيروهای استراليا نيز دوشادوش نيروهای آمريکا و بريتانيا در عراق پيکار می کنند بهتر است وی در کشورش بماند.

XS
SM
MD
LG