لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۲

نيروهای مؤتلفين به بغداد نزديک تر شده اند - 2003-03-25


نيروهای مؤتلفين به بغداد نزديک تر شده اند و تا فاصله هشتاد کيلومتری پايتخت عراق پيش رفته اند و عليه لشگر نيرومند گارد جمهوری عراق که از بغداد دفاع می کند به حملات هوائی دست زده اند.

به گفته تونی بلر نخست وزير بريتانيا، نبرد با گارد جمهوری عراق حساس و شديد خواهد بود. شاهدان می گويند ظاهراً در پی بمباران يک واحد از گارد جمهوری عراق که بهترينِ نيروهای صدام حسين به شمار می روند انفجارهای شديد به گوش رسيد. هليکوپترهای جنگی آمريکا در حملات ديروز خود به اين لشگر با مقاومت شديد مواجه شدند.

نيروهای مؤتلفين در نواحی جنوبی تر عراق با مقاومت های پراکنده رو به رو بوده اند. بمباران هدفهای واقع در داخل بغداد نيز ادامه دارد. ضمناً در حالی که نبرد در شهرهای جنوبی بصره و نصيريه ادامه دارد نبرد در نزديک مرکز نفتی کرکوک در شمال عراق شدت يافته است.

به گفته پنتاگون يا وزارت دفاع آمريکا، نيروهای مؤتلفين در جهت به زير کشيدن صدام از مسند قدرت پيشرفت می کنند و نقشه های جنگی آمريکا طبق پيش بينی و مطابق خواست آمريکا اجرا می شود. اما به گزارش شبکه های بزرگ تلويزيون آمريکا صدام حسين محدوده ويژه ای را پيرامون بغداد معين ساخته و به گارد جمهوری عراق دستور داده است در صورت فرا آمدن نيروهای مؤتلفين از آن محدوده، عليه آنها جنگ افزارهای شيميائی به کار برود

XS
SM
MD
LG