لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۱۲

چين  ميگويد آماده است از هرطرحی برای متوقف ساختن جنگِ تحتِ رهبری آمريکا در عراق  حمايت کند - 2003-03-25


چين ، ميگويد آماده است از هرطرحی برای متوقف ساختن جنگِ تحتِ رهبری آمريکا در عراق ، حمايت کند . سخنگوی وزارت امور خارجه چين امروز گفت : پکن خواهان آن است که جامعه بين المللی ، هراقدامِ ممکن را برای حل و فصل سياسی مسئله عراق ، انجام دهد . چين ، جنگ را ، ناقض قوانين بين المللی خوانده و توقف فوری آن را خواستار شده است . سخنگوی وزارت امور خارجه چين ، همچنين در باره وخيمتر شدن وضع انسانی در عراق ابراز نگرانی کرد .

اندونزی ، يکی ديگر از مخالفان جنگ ، ميگويد روابط ديپلماتيک خود را با ايالات متحده ، قطع نخواهد کرد اما از شورای امنيت سازمان ملل متحد خواهد خواست که به پايان گيری جنگ ، کمک کند . وزير امور خارجه اندونزی امروز در جاکارتا به خبرنگاران گفت که دولت ِ متبوعش اميدوار است شورای امينت ، هرچه زودتر برای بررسی اين مسئله تشکيل جلسه دهد .

در اين ميان، وزير امنيت اندونزی گفت که همزمان با تداومِ تظاهراتِ ضدِ جنگ از سوی شهروندان اين کشور دولت جاکارتا از غربيانِ مقيم اندونزی حفاظت خواهد کرد .

از سوی ديگر ، پارلمان کره جنوبی، رأی گيری در باره اعزام سربازان اين کشور برای حمايت از جنگِ تحت ِ رهبری ايالات متحده در عراق را به تأخير افکند . دولت سئول ميگويد خواهان آن است که ۶۰۰ مهندسِ ارتش و يکصد بهيار را به منطقه خليج فارس بفرستد .

XS
SM
MD
LG