لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۲

عربستان سعودی ميگويد طرح صلحی را برای پايان دادن به جنگ در عراق ارائه داده - 2003-03-25


عربستان سعودی ميگويد طرح صلحی را برای پايان دادن به جنگ در عراق ارائه داده است . شاهزاده سعود الفيصل وزير امور خارجه عربستان سعودی امروز به خبرنگاران گفت که دولت رياض با واشينگتن و بغداد تماس گرفته و درانتظار پاسخ آمريکا و عراق به پيشنهاد خود است . وی از جزئياتِ طرح عربستان سعودی سخن نگفت اما اظهار داشت که اين طرح ، رد نشده است .

پيشتر ، طه طاها ياسين رمضان ، معاون رياست جمهوری عراق ، وزيران امور خارجه کشورهای عضو اتحاديه عرب را بخاطر عدم اتخاذ موضعی قاطع عليه تهاجمِ تحتِ رهبری آمريکا به عراق ، بشدت بباد انتقاد گرفت . آقای رمضان ، امروز در بغداد به خبرنگاران گفت : اعلاميه ديروز وزيران امور خارجه اتحاديه عرب که در آن خروج فوری و بی قيد و شرط سربازان ِ ائتلاف ، از عراق خواسته شده ، کافی نيست . ۲۲ کشور عضو اتحاديه عرب در اجلاس ديروز خود با صدور قطعنامه ای ، آنچه را تجاوز به عراق خواندند ، محکوم کردند و خروج فوری نيروهای آمريکائی و بريتانيائی از خاک عراق را خواستار شدند .

وزيران امور خارجه اتحاديه عرب همچنين از شورای امنيت سازمان ملل متحد خواستند که برای بحث در باره اين مسئله ، جلسه ای اضطراری تشکيل دهد . دراين ميان در سوريه ، صدها هزار تظاهرکننده خشمگين ، برای اعتراض به جنگ ِ تحت رهبری آمريکا در عراق ، به خيابانهای دمشق ريختند .

XS
SM
MD
LG