لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۲

پرزيدنت بوش درخواست تخصيص حدود ۷۵ ميليارد دلار اعتبارات اضطراری برای جنگ را به کنگره اعلام کرد - 2003-03-24


پرزيدنت بوش با رهبران کنگره ايالات متحده به گفتگو نشسته است تا درخواست خود برای تخصيص حدود ۷۵ ميليارد دلار اعتبارات اضطراری بمنظور پرداخت هزينه های جنگ با عراق و کمک به متحدان آمريکا در منطقه را مورد بحث قرار دهد.

رقم دقيق مورد درخواست پرزيدنت بوش هنوز مشخص نيست اما پيش بينی ميشود لايحه بودجه جنگ که رسماً فردا به کنگره تقديم خواهد شد، اعتبارات ضروری برای تأمين هزينه های واقعی جنگ، افزايش تدابير امنيتی در داخل کشور، کمکهای نوعدوستانه و طرحهای بازسازی عراق را دربرگيرد.

روز جمعه، سنای ايالات متحده، رأی داد که برای جبران هزينه های مرتبط به جنگ، ۱۰۰ ميليارد دلار از رقم مورد نظر پرزيدنت بوش برای کاهش مالياتها، کاسته شود.

ادامه خبر

پرزيدنت بوش از کنگره ايالات متحده درخواست کرد که حدود ۷۵ ميليارد دلار اعتباراتِ اضافی را ، به پرداخت هزينه های جنگ با عراق و جنگ جهانی عليه تروريزم در شش ماه آتی اختصاص دهد . رئيس جمهوری ايالات متحده گفت نميتواند مدت زمان جنگ را پيش بينی کند اما از نتيجه آن آگاه است : اينکه ، مردم عراق ، آزاد خواهند شد، و ، جهان ، امن تر خواهد بود . در لايحه بودجه جنگی پرزيدنت بوش، اعتباراتی برای امور امدادی و فعاليتهای بازسازی در عراق ، کمک به آن گروه از هم پيمانان آمريکا در خاورميانه که جنگ ، برآنها اثر نهاده ، و افزايش تدابير امنيتی در داخل کشور نيز ، منظور شده است .

پرزيدنت بوش ، فردا در نزديکی واشينگتن با تونی بلر نخست وزير بريتانيا ملاقات خواهد کرد که اوضاع جبهه های جنگ و آينده عراق را مورد بحث قرار دهد .

XS
SM
MD
LG