لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۰۷

نيروهای ائتلاف، در دستيابی به هدفهای خود پيشرفت هائی سريع و چشمگير داشته اند - 2003-03-24


فرمانده کل نيروهای ايالات متحده در منطقه خليج فارس ميگويد که نيروهای ائتلاف، در دستيابی به هدفهای خود پيشرفتهائی سريع و گاه بسيار چشمگير داشته اند.

ژنرال تامی فرانکز امروز در ديداری با خبرنگاران در قطر گفت نيروهای ايالات متحده و بريتانيا، که در سراسر عراق سرگرم عملياتند، سه هزار عراقی را به اسارت گرفته اند. ژنرال فرانکز، مقاومت عراقيها را، پراکنده توصيف کرد با اينهمه وی گفت انتظار تلفات بيشتری را دارد.

اظهار نظر ژنرال تامی فرانکز درحالی بعمل آمد که نيروهای آمريکائی، دست به حمله ای تازه به سربازان عراقی مستقر در شهر ناصريه در جنوب عراق زدند. اين شهر ديروز صحنه جنگی سخت بود که درجريان آن تلفاتی به نيروهای آمريکائی وارد آمد. سربازان عراقی مستقر در ناصريه، هنوز هم در برابر نيروهای آمريکائی که در تلاشند با عبور از رود فرات بسوی بغداد پيشروی کنند مقاومت ميورزند.

پايتخت عراق، در سيصد کيلومتری اين محل است. با اينهمه، تونی بلر نخست وزير بريتانيا ميگويد ديگر نيروهای ائتلاف، کمتر از يکصد کيلومتر با بغداد فاصله دارند. آقای بلر امروز گفت هدف ائتلاف آن است که هرچه زودتر به بغداد برسد و پايان گيری عمر رژيم صدام حسين را سريع تر کند.

دراين ميان، نيروهای ائتلاف، امروز نيز بغداد را مورد حملات هوائی قرا ر دادند و بنا به گزارشهای رسيده، جنگ در شمال عراق نيز شدت گرفته است.

XS
SM
MD
LG