لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۱

نيروهای ائتلاف  به  صد  و  شصت کيلومتری  بغداد  رسيده اند - 2003-03-23


نيروهای ائتلاف به صد و شصت کيلومتری بغداد رسيده اند، اما امروز دست کم در سه ناحيه، با مقاومت عراقی ها روبرو شدند.

نيروهای زمينی آمريکائی و بريتانيائی ضمن پيشروی در جنوب عراق، از زدو خورد در شهر نجف در جنوب بغداد و ناصريه در جنوب شرقی بغداد در ساحل رودخانه فرات خبر داده اند.

نيروهای ائتلاف کماکان درگير مغلوب ساختن چند مورد مقاومت در شهر اُم ّ قصر در ساحل خليج فارس اند که نيروهای بريتانيائی روز جمعه گفته بودند در کنترل آنهاست .

امروز هواپيماهای آمريکا و بريتانيا دست کم دوبار بغداد را بمباران کردند . شاهدان ميگويند ابری غليط از دود که پايتخت را در بر گرفته است ، ناشی از سوختن نفتی است که در خندق های اطراف شهر ريخته شده بود .

در همين حال، امدادگران در نزديکی مرزهای عراق اردوگاههای آوارگان دائر کرده اند ، اما ميگويند تا کنون فقط با تعدادی معدود مواجه شده اند . برنامه غذائی سازمان ملل متحد و ديگر موسسات امدادی ميگويند آنچه عراقی ها فعلا بيش از هر چيز ديگر نياز دارند مواد غذائی است

از طرف ديگر مقامات نظامی ترکيه گزارشهای حاکی از استقرار دست کم هزار کماندوی ترک در مز با عراق را تکذيب کرده اند . در آمريکا ، گزارشها از بالارفتن ميزان حمايت مردم از جنگ عراق حکايت دارد . در يک نظر سنجی که توسط روزنامه نيويورک تايمز و شبکه تلويزيونی C-B-S بعمل آمد، هفتاد درصد گفته اند که از مداخله در عراق جانبداری ميکنند

XS
SM
MD
LG