لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۰۲

تلاش آمريکا برای جدا کردن رهبری عراق از صدام - 2003-03-22


ايالات متحده ، فشار خود برمقامات عراقی را برای رها کردن صدام حسين ، ادامه ميدهد . دانالد رامسفلد وزير دفاع آمريکا امروز تأييد کرد که تماسها و ارتباطات غيرمستقيم با عناصر اصلی کادر رهبری عراق ادامه دارد .

آقای رامسفلد گفت اميدوار است که تعداد زيادی از ارتشيان ارشد عراق ، ترجيح دهند که بگفته وی با دست زدن به عملی شرافتمندانه ، خود را از رژيم عراق جدا کنند . وزير دفاع ايالات متحده ، حملات نظامی تحت رهبری آمريکا و بريتانيا را به قصور کادر رهبری عراق در زمينه دست کشيدن از کنترل امور پيوند داد .

کولين پاول وزير امور خارجه آمريکا نيز ارزيابی مشابهی بعمل آورد و گفت که افراد و کشورهای مختلف سرگرم رساندن اين پيام به شخصيتهای اصلی در عراق هستند که تغيير ، اجتناب ناپذير است . وزير امور خارجه ايالات متحده گفت برای رهبران عراق عاقلانه است که درک کنند پذيرش اين پيام ، ميتواند از کشته شدن افرادی بيشتر جلوگيری کند .

کولين پاول وزير امور خارجه آمريکا ميگويد ايالات متحده ، کماکان ، کانالهای ارتباطی با اعضای دولت عراق را بازنگهداشته است . آقای پاول امروز گفت افراد و کشورهای مختلف سرگرم رساندن اين پيام به شخصيتهای اصلی در عراق هستند که تغيير ، اجتناب ناپذير است . آقای پاول ، طرفهای ثالثی را که در اين تلاشها دخالت دارند معرفی نکرد . ايالات متحده از مدتها پيش گفته بود که اميدوار است مقامات ارشد عراق ، دست از حمايت از صدام حسين بردارند .

XS
SM
MD
LG