لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۷

کيانوش سنجری موقتا از زندان آزاد شد - 2003-03-21


جنبش مسقل دانشجويی ايران .................................. 1 / 1 / 1381

مهدی ( کيانوش ) سنجری باف سخنگوی اتحاديه ملی دانشجويان و فارغ التحصيلان ايران و عضو شورای مرکزی جبهه متحد دانشجويی عصر ديروز از زندان اوين آزاد شد. کيانوش سنجری دی ماه سال گذشته و تنها دو روز پس از انتشار مقاله اش با عنوان " طبرزدی ؛ خاتمی دوم يا جريان سوم !؟ " در تارنماهای اينترنتی ايرانی برون مرز که به حرکت نوين جريان سوم برای دست يابی به آزادی و دمکراسی پرداخته بود تلفنی از سوی شعبه بيست و ششم دادگاه انقلاب احضار و به اتهام اقدام عليه امنيت کشور بر اساس ماده 498 قانون مجازات اسلامی به چهار سال حبس تعزيری و به اتهام تبليغ بر عليه نظام با استناد به ماده 500 قانون مجازات اسلامی به استناد انجام مصاحبه با راديو های فارسی زبان برون مرزی به يک سال حبس تعزيری محکوم گشت.

کيانوش سنجری در همان جلسه دادگاه فرمايشی با حتاکی بسيار شديدی از سوی مسئول دفتر شعبه بيست و ششم دادگاه انقلاب روبرو گشت ؛ به طوری که اگر بخواهيم کلام زشت آن مسئول دفتر دادگاه را محترمانه و مودبانه به روی کاغذ بياوريم تنها ميتوانيم بنويسيم که آن مقام قضاييه با تهديد به کيانوش سنجری ميگويد که اگر بخواهی فعاليت های سياسی خود را همچنان ادامه دهی 24 ساعت تمام مورد تهاجم جنسی قرار خواهی گرفت. ولی اين پايان کار نبود ...

کيانوش سنجری با اجبار مقامات دادگاه به زيرزمين دادگاه انقلاب منتقل می شود و برای دومين بار در طی دو سال گذشته موهای سرش را از ته می تراشند تا با اين اقدام ايشان را با ضربات روحی شديدی مواجه کنند.

کيانوش سنجری به دست ماموران زندان اوين سپرده و راهی بند قرنطينه می شود و پس از 3 روز به بند 3 زندان اوين منتقل می شود.

کيانوش سنجری 4 اسفند سال گذشته در بحبوحه سفر هيئت حقوق بشر به ايران به همراه علی افشاری و حشمت الله طبرزدی بدون هيچگونه توضيح به سلول انفرادی بازداشتگاه سپاه در همان زندان منتقل و 22 را در سکوت گذراند. ايشان در روز 21 اسفند ماه از همان محل برای اخذ آخرين دفاع به شعبه 21 دادگاه تجديد نظر در دادگاه انقلاب احضار و مجددا به سلول انفرادی اش در بازداشتگاه سپاه منتقل می شود .

مادر رنج کشيده کيانوش سنجری پس از مراجعات مکرر به دادگاه انقلاب باخبر شد که حکم سنگين و ناعادلانه کيانوش به يک سال حبس تعزيری و يک سال حبس تعليقی و 000 000 3 ريال جزای نقدی مبدل گشت .

و اينچنين با احتساب ايام حبس قبلی ، قرار بود کيانوش سنجری 28 اسفند از زندان آزاد شود ولی ايشان با يک پرونده ساختگی شرب خمر ( شراب خواری ) روبرو گشته و شبانه به مجتمع قضايی امام خمينی منتقل و بدليل نبودن وقت کافی به دستور قاضی کشيک به زندان اوين برگردانده و يک شب را غير قانونی در بند قرنطينه زندان اوين ميگذراند . کيانوش سنجری مجددا به مجتمع قضايی امام خمينی منتقل و عصر ديروز با سپردن قرار موقتا از زندان آزاد می شود .

*جنبش مستقل دانشجويی آرزومند آزادی تمامی دانشجويان در بند ميباشد*

XS
SM
MD
LG